Зміна температури повітря, атмосферного тиску та вологості у багатьох людей викликає різке погіршення самопочуття. Причина цих хворобливих симптомів залежить від стану організму кожної конкретної людини.
Найбільше від перепаду температури страждають люди з хронічними захворюваннями. Хоча різкі зміни температури повітря та атмосферного тиску викликають погіршення самопочуття навіть у практично здорових людей.
Через коливання атмосферного тиску рівень кисню у крові змінюється, в результаті чого кровоносні судини реагують на перепади погоди звуженням або розширенням. Саме тому у багатьох людей через перепади температур болить голова.
Вплинути на погоду ми не можемо. Зате цілком в змозі в цей період уникати інших „провокаторів” головного болю – безсоння, стресів, алкоголю, жирних та гострих страв. Щоб перепади погоди не викликали погіршення самопочуття, пийте більше води, трав'яного чаю, гуляйте на свіжому повітрі, намагайтеся не перепрацьовувати і убезпечитися від емоційних навантажень.
Якщо на погоду голова болить дуже сильно, слід повністю виключити з раціону натуральну каву та червоне вино, оскільки ці продукти можуть спровокувати напад мігрені. Намагайтеся уникати стресових ситуацій та дбати про повноцінний сон. Для полегшення мігрені дуже корисно проведений спеціалістом масаж м'язів шиї та голови.
Для кого небезпечні перепади погоди? Найбільше страждають люди з хронічними захворюваннями серцево-судинної, дихальної системи, опорно-рухового апарату та пацієнти з вегетосудинною дистонією. За статистикою, саме в період зміни погоди ці люди частіше потребують невідкладної медичної допомоги.
Якщо ви входите до групи ризику, ретельно стежте за прогнозом погоди на найближчі дні і заздалегідь готуйтеся до її перепадів. Обов'язково приймайте призначені лікарем препарати, які стабілізують ваше самопочуття, слідкуйте за артеріальним тиском. У ці дні не варто виконувати важку фізичну роботу або піддавати себе емоційним перевантаженням. Забезпечте собі повноцінний сон, намагайтеся рухатися, гуляти на свіжому повітрі.
При всіх видах метеозалежності слід постійно робити фізичні вправи, загартовуватися, вести здоровий спосіб життя. Якщо це не зведе нанівець симптоми хвороби, то відчутно їх послабить.
http://nmc-rivne.ucoz.ua/publ/metodichnij_kabinet/jak_legshe_perenositi_...