Метеостанція Дубно

 

Метеорологічна станція Дубно є оперативно - виробничою організацією Рівненського обласного центру з гідрометеорології входить до системи державної метеорологічної служби.

Історія станції сягає своїм корінням у 1885 рік.
Багаторічні дані ведуться з 1945року, коли станцію очолював Лаврентьєв Л.М. до 28.07.1949 року. На зміну йому прийшла Мокрушина Г.І., а через місяць - Любченко М.А. Вона очолювала станцію до 1959 року. Метеостанція по мірі можливості забезпечувалась необхідним оснащенням для проведення спостережень за температурою повітря, відносною вологістю, видимістю, напрямком і швидкістю вітру, атмосферним тиском, температурою на поверхні ґрунту і на глибині 5, 10, 15, 20см, висотою хмар, кількістю опадів. 26 грудня 1952року станція приступила до визначення вологості ґрунту від 5 см до 1м.
У 1957р. присвоєно назву метеорологічна станція Дубно. Незважаючи на важкі часи, робота на станції проводилась сумлінно.
У 1959р. у зв'язку з виходом на пенсію Любченко станцію очолила Долгіх В.С.
За самовіддану, старанну працю колектив метеостанції 31.04.1962 нагороджено почесною грамотою УТМС.
Метеостанція проводить регулярні метеорологічні спостереження з метою отримання даних про стан природного середовища обробку їх і передачу інформації в строки і обсязі, що передбачені планами.
У 1972 році станцію переведено в III розряд. Не зважаючи ні на холод, ні на спеку, вітер, дощ, хуртовини, вдень і вночі наші колеги йшли через кожні 3 години на майданчик, у поле на снігозйомку, взяття ґрунту для визначення волого запасів, за спостереженнями стану росту і розвитку сільськогосподарських культур.
Даними всіх спостережень і вимірів забезпечуємо галузі народного господарства нашої країни.
3 січня 1982 до квітня 2013 року метеорологічну станцію очолювала Мацюк Н.Ю., чуйна, вольова, віддана своїй справі жінка, яка неодноразово була нагороджена "Почесними грамотами", нагрудними знаками за сумлінну працю в сфері метеорологічної служби.
З квітня 2013 року станцію очолює Микитюк Ірина Охрімівна.
Плинність кадрів на станції - відсутня, що свідчить про дружній колектив, де всі працюючі розуміють один одного і готові прийти на допомогу у будь - яку годину.
З 01.01.2002р. і по сьогодні станція перейшла на подачу 8 строкових синоптичних телеграм. Своїми силами наш дружній колектив підтримує приміщення станції і прилеглу територію у належному стані.
Робота на станції являється для кожного її працівника частиною його особистого життя, тому що кожен працюючий віддається повністю цій роботі, вкладаючи в неї свою душу, не шкодуючи сил.
Колектив метеостанції Дубно, на чолі з новим керівником, виконує всі свої обов'язки, забезпечуючи вчасно надходження метео і агрометео даних по усім агрометеорологічним службам України.

 

Завдання метеостанції Дубно (МДубно):

 • забезпечує проведення комплексу метеорологічних, агрометеорологічних спостережень;
 • здійснює первинну обробку результатів всіх видів спостережень, підготовку їх до машинної обробки;
 • забезпечує передачу оперативних телеграм з даними спостережень, в тому числі і про небезпечні та стихійні гідрометеорологічних явищ згідно з планом інформації;
 • проводить обстеження території, що зазнала впливу небезпечних та стихійних гідрометеорологічних явищ на території своєї діяльності;
 • здійснює згідно із затвердженими планами забезпечення даними гідрометеорологічних спостережень, прогнозами погоди органи державної влади, галузей господарства, цивільної оборони, населення та інших споживачів;
 • здійснює проведення випробувань та впровадження в оперативну роботу нових та вдосконалених методів метеорологічних прогнозів небезпечних явищ з метою впровадження результатів в практику робіт;
 • забезпечує своєчасність метрологічної повірки засобів вимірювальної техніки, згідно з нормативними документами з метрології, впровадження у встановленому порядку стандартів, інструкцій, методик, керівництв та технічних засобів, забезпечує єдність вимірювань на мережі спостережень;
 • здійснює попередні випробування та дослідну експлуатацію нових зразків вимірювальної техніки та технології вимірювання, збору, обробки та передачі інформації;
 • проводить впровадження наукових розробок і методів гідрометеорологічних спостережень,
 • бере участь в проведенні державних приймальних випробувань, підвищенні кваліфікації працівників;
 • бере участь в методичних та науково-практичних семінарах;
 • забезпечує виконання інших функцій відповідно до законодавства та згідно з покладеними на МДубно завданнями; в тому числі виконання окремих доручень Міністерства, ЦГМ.