ЧАЕС
І в котрий раз про небезпеку радіації (до 29-тих роковин Чорнобильської катастрофи)
Опубліковано reporter 24.04.2015 р.Історія використання людством атомної енергії ще не досягла столітнього віку, а скільки вже „трудових” досягнень та невимовних людських страждань на її рахунку.
Варто пригадати деякі події щодо „приручення” атомної енергії. Ще у 1932 році в Українському фізико-технічному інституті (м. Харків) вперше здійснено реакцію розщеплення ядра літію під дією потоку швидких протонів.
У 1942 році в США запрацював перший у світі ядерний реактор. Через три роки було створено і першу ядерну бомбу, яка була випробувана на мирних жителях японських міст Хіросіма та Нагасакі...
Чорнобиль – трагедія, яка не має повторитись
Опубліковано reporter 23.04.2015 р.Сплинуло 29 років від тієї дати, коли світ сколихнувся від вибуху на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС). І хоча час невпинно віддаляє нас від того трагічного дня, обриси тоді пережитого постають зримо і бентежать наші душі та серця. Аварія на ЧАЕС назавжди увійшла в літопис нашої країни та й усього світу як найбільша техногенна аварія за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, економічним збитком та стала подією великого суспільно-політичного значення.
Весь світ кожного року 26 квітня відмічає день пам’яті Чорнобильської трагедії...
В Чорнобильській зоні поступово відновлюється природа
Опубліковано reporter 09.02.2015 р.В Чорнобильській зоні активними темпами відновлюється дика природа: зокрема, там зявились унікальні для України бурі ведмеді.
Про це свідчать результати спостережень українських науковців, розмову з одним з яких опублікували на BBC.
За словами біолога Сергія Гащака, який досліджує зону на базі Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки з 1990 року, відсутність людей у зоні робить свою справу: там з’являються унікальні види тварин та птахів. Зростає кількість лосів, оленів, вовків, рисей, а також коней Пржевальського, яких сюди завезли в дев’яностих роках.Отримання фотодоказів появи в зоні давно зниклих бурих ведмедів пан Гащак називає справжнім проривом. Поява у зоні бурих ведмедів стала справжньою сенсацією, адже у цьому регіонів вони вже давно зникли. “В кінці 80-х років ХХ століття свідчень присутності бурих ведмедів на півночі України майже не було”, – розповів Гащак ВВС Україна.