Будьте відповідальними!
Із настанням літнього періоду та теплої погоди, ми всі прагнемо змінити шумне, кам’яне місто, із не зовсім чистим повітрям, на найближчий «зелений острівок» і не буде різниці, що це ліс, парк, чи пляж-ми всі шукаємо відпочинку та затишку!
Але при відпочинку ми зобов’язанні пам’ятати про правила поведінки на природі!
І найголовніше правило не нашкодь! Ми маємо бути в гармонії з природою і її мешканцями!
Бажання відпочивати в чистих та охайних місцях притаманно кожній людині, а чи лишають люди після себе природу в чистоті та спокої, зібравши з собою своє «добро» у вигляді: пляшок, сміття, відходів їжі, тощо.?
Рівненський обласний центр з гідрометеорології звертається до громадян бути відповідальними під час відпочинку, зокрема
- не розводьте вогнище в лісі. Відпочивайте лише у спеціально відведених лісових зонах відпочинку.
- не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі.
- не кидайте непогашені сірники або недопалки.
- не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами: петардами, бенгальськими вогнями, феєрверками, «повітряними ліхтариками» тощо.
- не смітіть у лісі. Після відпочинку використані пластикові пляшки, пакети, консервні банки, скляний посуд, папір заберіть із собою та викиньте на смітник. Хай на місці вашого відпочинку буде чисто – завтра сюди прийдуть інші.
- не розбивайте скляні пляшки, ви самі та інші люди, а також лісові тварини можуть поранитися.
- не руйнуйте пташиних гнізд.
- не беріть у руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує дорослих диких тварин, позбавляє малят батьківської опіки, вони стають легкою здобиччю для хижаків.
Правила поведінки на воді
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу громадянам які потрапили у біду.
Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.
• не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
• не запливайте за буї, відчувши втому перепочиньте: переверніться на спину і підтримуйте себе на плаву легкими рухами рук;
• потрапивши в течію не слід з нею боротися: пливіть вниз по течії під невеликим кутом, поступово наближаючись до берега;
• не губіться потрапивши у водоверть: наберіть побільше кисню в легені, якомога глибше пірнайте і потужним ривком спробуйте випірнути убік;
• не допускайте грубих ігор під час купання;
• обережно плавайте на надувних виробах: вітром чи течією їх може віднести далеко від берега;
• не залишайте дітей без догляду під час купання.
• Купатися слід лише в місцях для цього пристосованих, тобто обладнаних усім необхідним для безпечного відпочинку і, в разі необхідності, надання рятувальної чи медичної допомоги.
І пам’ятайте: паніка – головна причина усіх бід: не метушіться, а заспокойтеся і подумайте яким чином підвищити плавучість плавзасобу, що зробити аби більш впевнено триматися на воді.
Дотримуючись цих правил Ви безперечно отримаєте задоволення від відпочинку та гарні спогади на майбутнє, а що головне - збережете своє життя та життя своїх рідних та близьких!
Будь людиною – будь в гармонії з природою!
Гарного відпочинку !