Всесвітній ДЕНЬ ПОСМІШКИ

Всесвітній день посмішки (World Smile Day) відзначається щорічно в першу п'ятницю жовтня. Тим, що це чудове свято існує, світ зобов'язаний художникові Харві Боллу (Harvey Ball). В середині 20 століття він жив в Америці. Нічим примітним його творчість не відрізнялася: критики особливо ним не цікавилися, його картинам навряд чи загрожувало безсмертя.
Але якось до нього звернулися представники страхової компанії State Mutual Life Assurance Company of America з проханням придумати який-небудь яскравий символ - візитну картку компанії, що запам'ятовується.
Харві не довго думав, узяв і запропонував замовникам те, що зараз усі без виключення користувачі інтернету називають "смайликом" - усміхнене жовте личко. Сталося це в 1963 році. Замовники прийняли роботу, заплатили Боллу півсотні доларів виготовили значки з цим личком і роздали усьому персоналу компанії. Успіх такої "візитки" перевершив усі очікування. Клієнти компанії були в захопленні від нововведення - буквально через декілька місяців було випущено більше десяти тисяч значків!
Зовсім скоро миле личко стало з'являтися на футболках, бейсболках, конвертах, листівках, сірникових коробках. Навіть поштове відомство США випустило марку з цим символом.

Болла буквально розпирало від гордості. "Ніколи ще в історії людства і мистецтва не було жодної роботи, яка б, поширившись так широко, приносила стільки щастя, радості і задоволення. Не було нічого, зробленого так просто, але що стало зрозумілим усім", - сказав він в одному зі своїх численних інтерв'ю.
Всесвітній день посмішки перший раз відзначався в 1999 році. Художник вважав, що цей день має бути присвячений гарному настрою, девізом Дня є слова: Do an act of kindness. Help one person smile (Зробіть добро. Допоможіть посміхнутись хоча б одній людині).

Tags: