Всесвітній день охорони навколишнього середовища - 5 червня

Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища.

15 грудня 1972 р. Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища (резолюція 2994 (XXVII)), який буде проводитись з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля.

Вибір цієї дати обґрунтовано тим,що саме в цей день відкрилася Конференція ООН із проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 1972),за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).

Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня1971 року генеральному секретареві ООН. На конференції були присутні повноважні представники 113 держав світу, у тому числі й Радянського Союзу.

Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу.

Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами»— так було поставлене питання в цьому зверненні.

Всесвітній день навколишнього середовища є для Організації Об'єднаних Націй одним з основних способівпривернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулюватиполітичний інтерес та відповідні дії.

У 2000р. в цей день розпочато програму ООН"Тисячоліття довкілля – приступити до дій". Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища;дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку;
сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходівдо природоохоронних питань є громади; а також роз'яснити корисністьпартнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.Всесвітній день навколишнього середовища відзначається по-різному, у тому числі вуличними мітингами,велопробігами, "зеленими" концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, посадкою дерев,кампаніями по утилізації відходів і прибиранню території, а також безліччю інших способів.Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращання навколишнього середовища

 Можливо, хтось прибересміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі.

Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.