Вплив погодних умов січня на перезимівлю озимих сільськогосподарських культур
Строкатий характер погоди впродовж січня дещо ускладнював умови перезимівлі сільськогосподарських культур, знижуючи їх морозостійкість.
Не зважаючи на значні холоди в окремі дні місяця (12-13 та 24-25 січня), в цілому він виявився теплим. Вкрай високими середньодобовими температурами повітря вирізнялися 1 та 3-5 січня, коли позначки сягали +7°С, що створювало загрозу відновлення вегетації зимуючих культур.
Окрім того особливістю січня була достатня забезпеченість атмосферними опадами, зокрема у першій та третій декадах, та значна кількість вітряних днів (впродовж 7-13 днів відмічалось підвищення швидкості вітру до ≥15м/с).
Промерзання ґрунту та сніговий покрив були не стійкими впродовж місяця. У першій декаді, на фоні високого температурного режиму, спостерігалось відтавання верхніх шарів ґрунту, а сніговий покрив утворився лише в останні дні. У середині другої декади сніг повністю зійшов, утворившись знову у її кінці. Впродовж третьої декади – сніговий покрив зберігся на всій території області. Глибина промерзання ґрунту на полях з озиминою станом на кінець місяця складала 16-19см.
12-го січня різке зниження температур повітря (до 17-20º морозу у нічний час) за висоти снігового покриву 5-8см на території області сформувало загрозу вимерзання рослин озимих сільськогосподарських культур. Проте мінімальні значенння температур ґрунту на глибині залягання вузла кущіння цього дня залишались значно вищими розрахункових критичних температур вимерзання, що складали для озимих зернових – 14-16° морозу.
Таким чином, аномально теплий початок місяця створював загрозу зниження зимостійкості рослин зимуючих культур. А значне та раптове похолодання у другій декаді січня сформувало короткотривалу загрозу пошкодження рослин низькими температурами. І лише агрометеорологічні умови третьої декади були порівняно сприятливими для спокійної перезимівлі озимих. Загалом умови місяця оцінено як «задовільні».