Відновлення вегетації озимих зернових культур у 2019 році

Із надходженням тепла, 5 березня на території Рівненської області відмічено відновлення вегетації озимих зернових культур, що на 3 тижні раніше відносно середніх багаторічних та практично на місяць раніше минулорічних строків. В минулому році внаслідок того, що березень був по-справжньому зимовим місяцем, відновлення вегетації відбулося 1 квітня.

Посіви озимих зернових культур відновили вегетацію у фазах розвитку «сходи» та «3-й листок».

15 березня агрометеорологи області провели весняне обстеження озимих зернових культур. На момент обстеження було виявлено, що посіви, які відновили вегетацію у фазі розвитку «сходи», досягли фази «3-й листок». Також встановили пошкодження у 4 % посівів озимої пшениці на території центральних районів внаслідок вимерзання, що спровокували низькі температури повітря та відсутність  надійного снігового покриву.

Загалом по результатах весняного обстеження озимі зернові культури перезимували добре при сприятливих погодних умовах на більшій частині території Рівненської області.

За багаторічний період спостережень 1952-2018 рр., найраніше відновлення вегетації відбулося у 1989 році – 22 лютого, найпізніше – у 1997 році – 18 квітня.

Сектор агрометеорології Рівненського ЦГМ