У США з ожеледицею борються незвичайними засобами

Аномальні морози, крижані дощі та снігопади спровокували сильну ожеледь на дорогах більшої частини США. Влада використовую всі можливі способи, щоб поліпшити ситуацію і запобігти ДТП.

Крім традиційного посипання сіллю в багатьох штатах використовуються і інші методи. За словами транспортної влади, сіль ефективна при температурі до мінус 9 градусів. Тим часом, при додавання до неї певних компонентів може підвищити цей поріг до мінус 32 градусів.

Так, в штаті Вісконсін дороги збризкують розсолом, що залишається після виробництва сиру. Він допомагає утримувати сіль на дорогах і змушує її працювати при більш низьких температурах. "У цього розчину є невеликий сирний запах, але поки ніхто не скаржився. Використання такого розсолу дуже економічно: заводи з виробництва сиру віддають його безкоштовно, ми оплачуємо тільки доставку", - розповів представник транспортного управління міста Мілуокі Джеффрі Тьюс.

Тим часом, в штатах Нью-Йорк і Пенсільванія для боротьби з ожеледицею до солі додають буряковий сік, який залишається після виробництва цукру.

 

У деяких інших штатах використовуються картопляний сік та патоку. Крім того, експерти вивчають можливість застосування для боротьби з ожеледицею так званої фрекінговой рідини, яка залишається після видобутку сланцевого газу методом гідророзриву пласта.

 

Метеопрог.юа