У Мінекології мають намір збільшити збори з підприємств, що забруднюють довкілля

У Мінекології мають намір збільшити збори з підприємств, що забруднюють довкілля. Про це заявив в ефірі однієї з українських радіостанцій міністр екології Остап Семерак, повідомляє прес-служба міністерства.

Семерак заявив, що в Мінекології розпочали роботу над програмою, яка приводить українське законодавство до принципу: платить той, хто забруднює довкілля.

"В Україні існує, як я називаю, "індульгенція на забруднення". Є гранично допустимі норми викидів, які встановлюються проектними інститутами і дуже часто занижуються за якусь неправомірну винагороду. Цей норматив дозволяє викидати в атмосферу пил, сірчисті й азотні сполуки. Ми хочемо поставити на облік кожне джерело забруднення, щоб підприємство сплачувало за реально заподіяну шкоду. Якщо підприємство не інвестує в сучасні очисні технології, воно повинно платити дуже дорого. А ті, хто інвестує і зменшує забруднення, повинні отримувати якийсь понижувальний коефіцієнт", - сказав міністр.

Нагадаємо, в квітні в Житомирській області було оголошено надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня в зв'язку із забрудненням річок Случ і Хомора. Причинами забруднення річок Случ і Хомора, за попередньою інформацією, став несанкціонований скид відходів виробництва "Понінківської картонно-паперової фабрики" (Хмельницька область) та неналежне функціонування очисних споруд у м. Полонне.

http://ua.112.ua/ekonomika/u-minekolohii-maiut-namir-zbilshyty-zbory-z-p...