Застуда і грип

Протизастудні правила на кожен день

Правило перше: утепляйтеся!

На вулиці не травень місяць, а тому на голові повинна бути шапочка, на шиї - шарф, а на руках - рукавички. Під куртку або пальто одягайте светр, хоча б тонкий. Короткі курточки і тонкі колготки залиште до весни в шафі. Особливо важливо, щоб у теплі були ноги. У жодному разі не ходіть з мокрими ногами. На роботі тримайте змінне взуття, а також запасні шкарпетки про всяк випадок. Якщо ноги промокли і змерзли, то перед тим, як переодягнутися в сухе, промасажуйте ступні до відчуття тепла.

ГРИП! Попереджений – значить озброєний

Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) залишаються одними з небагатьох інфекційних хвороб, які не мають тенденції до зниження, та є практично єдиним інфекційним захворюванням, епідемії якого виникають майже щорічно та по кількості випадків перевершують всі інші інфекційні захворювання разом взяті, вражаючи людей різного віку і приносять великий економічний збиток державі.

Алергія на весну, або як боротися з сезонною алергією?

Весна - час розквіту, відродження і бурхливої радості життя. 

Але далеко не всім цей розквіт до душі. Деякі ненавидять загальне весняне піднесення тому, що в цей період у них проявляється алергія.Весняну алергію викликає пилок, який з'являється у другій половині квітня на багатьох деревах (на березі, ліщині, дубі, клені, ясені), а також на деяких чагарниках.

За даними Міністерства охорони здоров’я України кількість алергічних захворювань в Україні постійно зростає, близько 25% людей страждає на таку патологію.

Як не захворіти

Як не застудитися?

Це питання цікавить усіх.

У період сезонних епідемій особливо важлива профілактична підтримуюча терапія. За статистикою загартовані люди практично не схильні до респіраторних захворювань та їх організми з легкістю протистоять вірусам і мікробам. Людей з ослабленим імунітетом підстерігають хвороби. Але ж для зміцнення імунітету не потрібно вдаватися до допомоги лікаря, про себе можна подбати самостійно. Як не захворіти в період епідемій – ділиться порадами  Панянка ....

 

Пам’ятка про те, як уберегтися від грипу та застуди.

У зв'язку з підвищенням захворюваності на Рівненщині медики дають поради, як уберегти себе від захворювання.

Клінічними ознаками грипу є головний біль, біль у м'язах та горлі, підвищення температури тіла, кашель, нежить, закладання носа, в окремих випадках - розлади травлення.

Як попередити зараження грипом?
- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
- часто провітрювати приміщення;
- часто мити руки з милом;
- прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
- уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;
- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
- якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від нього на відстані не менше двох метрів.

Як довго є заразним хворий на грип.
Інфекційний період (період, коли хворий небезпечний для оточуючих) при грипі може бути протягом 7 днів від початку хвороби, але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються - то до їх зникнення.