Стан забруднення повітря Травень 2019

Хімлабораторією було проведено спостереження за забрудненням атмосферного повітря в травні місяці 2019 року по 10 забруднювальних інгредієнтах. Було відібрано і проаналізовано 2 162 проб повітря. 

Рівень забруднення атмосферного повітря   в травні місяці 2019 року  є дещо підвищеним (індекс забруднення атмосферного повітря – 5,8). Цьому сприяли погодні умови: зниження та підвищення температури повітря, сильні вітри, дощі, проходження холодного та теплого фронтів.

Як в травні 2018 році так і втравні 2019 року спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій по однакових 4 інгредієнтах (сірководень, фенол, фтористий водень, хлористий водень).

Наприклад:

- сірководень – зафіксовано 6 випадків, проти 2 у травні 2018 року;

- фенол -  зафіксовано 8 випадків, проти 16  у травні 2018 року;

- фтористий водень – зафіксовано 5 випадків, проти 2 у травні 2018 року;

- хлористий водень – зафіксовано 2 випадки, проти 8 у травні 2018 року.

По інших забруднювальних інгредієнтах  (пил, діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, аміак, формальдегід) перевищень не спостерігалось. 

При порівнянні з минулим місяцем  (квітень 2019 р.) особливих змін у забрудненні атмосферного повітря не спостерігається.

Однак, згідно методичних документів, порівнювати різні місяці є не зовсім правильним, тому що на забруднення атмосферного повітря великий вплив мають погодні умови (особливо висока температура, висока вологість, відсутність вітру), а кліматичний режим окремих місяців є досить різним. Тому коректнішим буде порівняння з аналогічним місяцем минулого року,