Стан атмосферного повітря по м. Рівне у червні 2019 року

                                                          Комплексною лабораторією спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища Рівненського обласного центру з гідрометеорології проведено спостереження за забрудненням атмосферного повітря в червні місяці 2019 року по 10 забруднювальних інгредієнтах. Відібрано і проаналізовано 1 645 проб повітря. 

Рівень забруднення атмосферного повітря   в червні місяці 2019 року  є дещо підвищеним (індекс забруднення атмосферного повітря – 8,7). На забруднення атмосферного повітря великий вплив мають погодні умови: висока температура, висока вологість, відсутність чи наявність вітру, кількість і інтенсивність опадів. Метеорологічний режим в розрізі місяців є досить неоднорідним. Відповідно і забруднення атмосферного повітря буває різним.

За даними хімлабораторії Рівненського обласного центру з гідрометеорології високого рівня забруднення атмосферного повітря в червні місяці не спостерігалось. Значення середньомісячних концентрацій забруднювальних речовин в цілому по місту не перевищували ГДК, за винятком діоксиду азоту , фтористого водню та формальдегіду, середні концентрації яких перевищували середньодобову ГДК в 1,1; 1,4 та 3.0 рази відповідно, індекс забруднення атмосфери (ІЗА) пріоритетними речовинами (пил, діоксид азоту, фенол, фтористий водень та формальдегід) становив 8,7 ( індекс забруднення у червні місяці 2018р. становив 7,0).