Стан атмосферного повітря, міста Рівне у вересні 2019

Комплексною лабораторією спостережень за станом забруднення НПС Рівненського ЦГМ проведено спостереження за забрудненням атмосферного повітря в вересні місяці 2019 року по 10 забруднювальних інгредієнтах. Відібрано і проаналізовано 2 180 проб повітря. 

Рівень забруднення атмосферного повітря   у вересні місяці 2019 року  є  підвищеним (індекс забруднення атмосферного повітря – 8,25).

Негативний вплив на забруднення атмосферного повітря, і в цілому на довкілля мають: полігон твердих побутових відходів, спалювання стерні, сухої трави, пластику, поліетилену, автомобільних шин тощо. Треба відмітити, що інтенсивність повітря дуже залежить від погодних умов: висока температура повітря, висока вологість, відсутність чи наявність вітру, кількість і інтенсивність опадів.

В вересні 2019 року спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій по  4 інгредієнтах (сірководень, фенол, фтористий водень, хлористий водень).

Наприклад:

- сірководень – зафіксовано 26 випадків;

- фенол -  зафіксовано 2 випадки;

- фтористий водень – зафіксовано 10 випадків;

- хлористий водень – зафіксовано 6 випадки.

По інших забруднювальних інгредієнтах  (пил, діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, аміак, формальдегід) перевищень не спостерігалось. 

 

При порівнянні з минулим місяцем  (серпень 2019 р.) особливих змін у забрудненні атмосферного повітря не спостерігається.

Кислотність атмосферних опадів була в межах норми.