До найнебезпечніших явищ природи відносять тропічні урагани, які в Америці називають торнадо, в країнах Тихого океану - тайфунами, в Бенгальській затоці - циклонами, а в Австралії - віллі-віллі .
Виникають вони зазвичай в кінці літа, коли море і повітря над ним найбільш прогріті. Спекотне сонце випаровує величезні маси води. Вологе повітря швидко піднімається вгору. Притікає на його місце більш прохолодне повітря з периферії починає обертатися, як вода, що йде у водостік . Виникає вихор , схожий на гігантську воронку.
У центрі її, в так званому "оці урагану" діаметром до 35 км, триває вертикальне сходження зігрітого повітря, але там абсолютно безвітряно, небо безхмарно. Навколо ж «ока» з оглушливим ревом вирують штормові вітри, швидкість яких доходить до 400 км / ч. Ширина смугу, захопленої ураганом, досягає 400-600 км .
Досягнувши берегів, ураган завдає колосальної шкоди - з коренем вириває дерева, руйнує будинки, корчить і валить щогли електроліній, перевертає і навіть піднімає в повітря автомашини. Не обходиться і без людських жертв .
Через кілька днів такої ураган залишає райони, де вже немає тієї маси теплого вологого повітря, необхідного йому , щоб підтримувати свою міць. На суші він зазвичай швидко «вмирає».
Нині за допомогою літаків- спостерігачів , радарів і штучних супутників відстежують шлях цих ураганів, щоб своєчасно застерегти населення регіонів, яким він може погрожувати.
Ураганам прийнято давати імена. Це роблять для того, щоб не плутати їх, особливо тоді , коли в одному і тому ж районі світу діють кілька тропічних циклонів. Імена ураганів потрібні для того, щоб не було непорозумінь при прогнозуванні погоди, у випуску штормових оповіщень та попереджень .
Основою для сучасної системи імен ураганів послужила звичка американських військових льотчиків під час Другої світової війни називати урагани і тайфуни іменами своїх дружин і подруг. Ця ідея припала до душі метеорологам через свою простоту і легкості запам'ятовування. Так і повелося, що ці руйнівні природні явища носять такі романтичні і ніжні імена, як Марія, Катріна, Рита, Камілла ...