Рівненські рятувальники закликають громадян стерегтися змій під час перебування у лісі та на полі

Днями під час збирання ягід у лісовому масиві с. Бродниця Зарічненського району місцеву мешканку вкусила змія. Жінку у стані середнього ступеню тяжкості госпіталізували у реанімаційне відділення Центральної районної лікарні.
Слід зауважити, що випадки укусів плазунами доволі часто трапляються влітку, коли люди йдуть до лісу по ягоди, а також у період заготівлі сіна – на полях. Так, минулого року влітку на Рівненщині зафіксовано 3 такі випадки. Тому, вирушаючи до лісу, необхідно ретельно підбирати одяг та взуття, а головне – ніколи не залишатися наодинці та мати при собі мобільний телефон, щоб у випадку біди викликати швидку медичну допомогу або Державну службу України з надзвичайних ситуацій за номером 101. Адже після укусу людини змією до надання ефективної медичної допомоги відлік часу вимірюється хвилинами.
Щоб захиститися від укусів змій, отруйних комах, необхідно знати, які небезпечні мешканці фауни трапляються в даній місцевості, а також вивчити особливості поведінки цих тварин; уміти розрізняти ознаки отруйних і неотруйних тварин (наприклад, вужа і гадюку) й уникати з ними контакту. Пам'ятайте: різкі рухи тільки привертають увагу цих тварин і можуть спричинити їх напад.
Укус гадюки особливо небезпечний для хворих людей – він викликає як місцеву дію (сильний біль, набряк, крововиливи), так і загальну токсичну дію на організм (ослаблення серцевої діяльності, зниження артеріального тиску тощо). Крововиливи у внутрішні органи бувають небезпечними для життя. У складних випадках смерть може наступити від таких ускладнень навіть за кілька днів після укусу.
При укусі невідомої змії не варто піддаватися паніці. Через хвилювання прискорюється серцевий ритм, що сприяє швидкому проникненню отрути в кров. Необхідно дихати повільно і глибоко.
Насамперед, встановіть, чи дійсно є привід для занепо¬коєння. Уважно огляньте місце укусу. При укусі гадюки на тілі залишаються сліди двох отруйних іклів (рідше – одного) – ранки, що кровоточать, і віддалені одна від одної на 1-1,5 см. Укуси великих і агресивних, але неотруйних полозів (жовточеревого і чотирисмугого), виглядають інакше: на шкірі є дуга від багатьох дрібних подряпин.
У місці потрапляння отрути спочатку відчувається свербіж, через 10-15 хвилин починає розвиватися набряк, що досягає свого максимуму через 10-12 годин з моменту укусу. Пульсуючий біль у місці укусу, як правило, незначний. Злегка болять лімфатичні вузли. Трапляються й складніші випадки перебігу захворювання: хворий

Tags: