Рівне: відбулосся засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

19 березня в обласній державній адміністрації під керівництвом першого заступника голови ОДА Юрія Приварського відбулося чергове засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Робота комісії проходила в режимі прямого відеозв’язку з головами постійних комісій районів та міст обласного підпорядкування. Участь в засіданні взяли виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДСНС у Рівненській області полковник служби цивільного захисту Сергій Крук, начальник управління з питань НС та ЦЗН ОДА Віктор Симонюк, керівники відомств, організацій та підприємств області.

На початку роботи члени постійної комісії ознайомилися зі станом готовності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій області до пропуску льодоходу, повені та паводків 2014 року, а також заслухали доповіді про проведену роботу з цього питання представників обласного управління водних ресурсів, Служби автомобільних доріг та Рівненської дирекції залізничних перевезень.

Про проблемні питання забезпечення стану техногенної безпеки на хімічно-небезпечних об’єктах та недостатню роботу з впровадження на них систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій і оповіщення людей у разі їх виникнення присутнім доповів начальник відділу техногенної безпеки ГУ ДСНС підполковник служби цивільного захисту Роман Дрига. Також офіцер Держслужби з НС озвучив окремі зауваження в організації забезпечення засобами індивідуального захисту непрацюючого населення, що проживає в зонах можливого хімічного ураження.Враховуючи важливість даної проблеми, особливо в умовах сьогодення, виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДСНС області Сергій Крук запропонував членам постійної комісії та керівникам хімічно-небезпечних підприємств ряд конкретних та дієвих заходів для вирішення порушеного питання.

Заключним питанням порядку денного засідання був розгляд стану організації протипожежного захисту населених пунктів Рівненщини. З детальним аналізом стану пожежної безпеки краю перед комісією виступив заступник начальника ГУ ДСНС підполковник служби цивільного захисту Олег Панюк. Зокрема, він зазначив, що у поточному році вже виникло 248 пожеж, під час яких загинуло 16 людей. Дані показники перевищують статистику аналогічного періоду минулого року відповідно на 25,9 % та 6,7%. Враховуючи, що понад 90% від загальної кількості пожеж сталися в житловому секторі громадян, Головним управлінням ДСНС проводиться широкий комплекс масово-роз’яснювальної роботи серед населення. До цієї роботи залучені працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, департаменту соціального захисту населення, правоохоронці, добровольці, а також представники органів місцевого самоврядування. На сьогоднішній день спільні рейдові групи вже провели 374 профілактичних відпрацювання у всіх районах області, в ході яких вдалося охопити майже 8000 житлових будинків та квартир і навчити правилам пожежної безпеки  понад 18000 мешканців. В свою чергу, полковник служби цивільного захисту Сергій Крук додав, що останнім часом на Рівненщині значно почастішали випадки пожеж через порушення громадянами правил пожежної безпеки під час спалювання сухої трави на сільгоспугіддях, пустирях, уздовж доріг тощо. Вже мали місце випадки, коли неконтрольоване випалювання загрожувало перекинутися на житлові будинки і спричинити значні збитки. Разом з тим, дим від вогнищ утворює смог і надовго зависає у повітрі. Погіршується видимість на дорогах, що призводить до дорожньо-транспортних пригод. Враховуючи це, Сергій Іванович запропонував доручити головам районних державних адміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення та органам місцевого самоврядування посилити на підвідомчій території моніторинг пожежонебезпечної ситуації, пов’язаної із випалюванням сухої трави на сільгоспугіддях, пустирях, уздовж доріг та вжити своєчасні заходи для запобігання виникнення пожеж в екосистемах. Дана ініціатива була підтримана одноголосно.

За результатами усіх доповідей та з урахуванням обговорення порядку денного постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рівненської області прийняла протокол з переліком конкретних завдань та термінами їх виконання.

 

ГУДСНС У РО