Радіаційна обстановка на території Рівненської області у лютому 2024 року

В лютому місяці 2024 року було проведено 696 замірів ПЕД гама-випромінювання по трьох пунктах спостереження та 21 замір за місцем розташування радіологічної лабораторії. Згідно отриманих даних значення перебували в межах звичних коливань вимірюваних величин. Мінімальні значення гама-фону по пунктах спостереження, що знаходяться на території Рівненської області становлять -11-13 мкР/год.  Максимальні знаходяться в межах– 13-18 мкР/год.
Середні значення потужності експозиційної дози гамма-випромінювання в лютому по: АМСЦ Рівне - 14 мкР/гол; М Сарни - 12 мкР/год; М Дубно - 13 мкР/год; лабораторія м.Рівне -13 мкР/год. по території Рівненської області в лютому 2024 року - 13 мкР/год. Результати досліджень свідчать, що розподіл середньомісячної потужність поглиненої в повітрі дози гамма-випромінювання у лютому місяці поточного року на території Рівненщини не перевищує природного фону.
В лютому місяці 2024 року радіологічною лабораторією Рівненського ЦГМ проводився радіометричний аналіз проб атмосферних випадінь по 19 пунктах спостереження 9-ти західних областей України, 2 з яких знаходиться в межах Рівненської області - М Сарни та АМСЦ Рівне. За звітний період було проаналізовано 28 проб атмосферних випадінь з двох пунктів спостереження на території області. Експозиція кожної з планшетних проб складає 48 годин і відповідно в часовому проміжку охоплює в цілому весь місяць.

 Сумарна бета-активність атмосферних випадінь в лютому 2024 року складала в середньому по Рівненській області - 1,8 Бк/м2/за добу; Мінімальні разові значення коливалися в межах 1,0-1,1 Бк/м2/за добу;  Максимальні 2,5-2,7 Бк/м2/за добу. За контрольований період різких коливань величини сумарної бета-активності не спостерігалось. За даними лабораторних спостережень радіаційна обстановка на контрольованій території у лютому 2024 р. була стабільною і не зазнала змін у порівняні з попереднім звітним періодом.