Привітання від директора Українського гідрометцентру М.Кульбіди

Шановні друзі і колеги гідрометеорологи України!

         Щиро вітаю Вас з нашим професійним святом – Днем працівників гідрометеорологічної служби!

         У цьому році наша країна і ми з Вами відзначаємо тринадцяту річницю від дня утворення в Україні цього важливого для нашої галузі професійного свята, яке, враховуючи важливу роль працівників гідрометеорологічної служби України у забезпеченні органів державної влади,   галузей економіки та населення країни постійно необхідною гідрометеорологічною інформацією, було установлено у відповідності з Указом Президента України від 11 березня 2003 року за №208/203.

         Встановлення державного свята покладає на нас з Вами дуже високу відповідальність за доручену справу.

         Всі ми разом зуміли у цей складний для країни період зберегти найдорожче багатство – це наш високоосвічений персонал професіоналів, відданих своїй справі спеціалістів гідрометеорологів, аерологів, хіміків, агрометеорологів та інших фахівців гідрометеорологічної галузі, об’єднаних загальною ідеєю щодо  ефективного функціонування Національної  гідрометеорологічної служби України з відповідними повноваженнями і функціями.

         Без прогнозу погоди гідрометеорологічного режиму річок та водосховищ, агрометеорологічних умов вирощування сільськогосподарських культур важко уявити діяльність практично усіх галузей економіки: транспорту, сільського та водного господарства, енергетики, комунального господарства, Збройних Сил України тощо. Особливу цінність наша робота представляє для громадян України. Також наша діяльність вкрай необхідна, коли виникають загрози природних стихій та в період ліквідації наслідків техногенних аварій. Вчасні попередження синоптиків і гідрологів дозволяють запобігти лиху, мінімізувати його наслідки і зберегти життя людей.

        Зрозуміло, що в час науково-технічного прогресу така науковоємна галузь, як гідрометеорологія, має однією з перших брати на озброєння новітні технології та засоби вимірювання і обчислення інформації одержаної з державної мережі спостережень. В цьому напрямку зроблено вже чимало, але ще більше передбачається зробити усім нам разом на своїх місцях, залучаючи до цього міжнародні проекти та інвестиції за підтримки та гарантій Уряду України.

        Наша служба постійно знаходиться на передньому краї ланцюжку “Запобігти, врятувати, допомогти”. У період формування і проходження на річках України високих і за своїми наслідками руйнівних, а іноді і катастрофічних паводків, злив, буревіїв, забруднення атмосферного повітря наша Служба має надати необхідну інформацію для прийняття рішень, що дає можливіть запобігати можливим збиткам державі та забезпечити стійкий розвиток багатьох галузей економіки.

        Щира дяка всім Вам за терпіння, наполегливість і високий професіоналізм!

        Бажаю подальших вагомих професійних успіхів, наснаги і творчих сил. Нехай у Ваших душах і оселях завжди буде ясно і сонячно.

        Нехай кожен складений Вами прогноз стане основою добробуту і процвітання наших громадян і держави.

         Зі святом Вас!

         Слава Вам і Слава Україні!

         З повагою і вдячністю за роботу,

         Директор

         Українського гідрометцентру                                                                            М.Кульбіда