Проведено газифікацію метеостанції Дубно!

В структурі Рівненського ЦГМ є метеостанція Дубно, на якій працюють відповідальні, з великим досвідом роботи працівники, для яких робота на метеостанції це не просто робота, а частинка їх життя. 

Приємним для колективу метеостанції Дубно Рівненського ЦГМ став початок 2014 року, оскільки було завершено встановлення індивідуального газового опалення.

Мальовниче місто Дубно розташоване на берегах річки Іква, це одне зі старіших міст на Волині і в Україні. Перші спогади датуються в Іпатівському літописі 1100 роком. В 1993 р. в місті створений Державний історико-культурний заповідник м. Дубна, що об’єднав 29 місцевих пам’яток. Можна сміливо назвати історичною пам’яткою і приміщення Дубенської метеостанції Рівненського обласного центру з гідрометеорології. 

Споруда датується 1903 роком. Дані перших метеорологічних спостережень датуються 1885 роком, що підтверджують дані з «Кліматичного довідника по УРСР» під редакцією Б. Ф. Матушевського 1968р.  та  наявність даних спостережень за 1886 рік у Довіднику «Метеорологічні дані за окремі роки по УРСР» (1953р.). Метеорологічна станція Дубно є структурним підрозділом Рівненського обласного центру з гідрометеорології і входить до системи гідрометслужби України. З 1945 року до 28.07.1949 року станцію очолював Лаврентьєв Л.М.. На зміну йому прийшла Мокрушина Г.І., а через місяць - Любченко М.А. Вона очолювала станцію до 1959 року. Метеостанція по мірі можливості забезпечувалась необхідним оснащенням для проведення спостережень за температурою повітря, відносною вологістю, видимістю, напрямком і швидкістю вітру, атмосферним тиском, температурою на поверхні ґрунту і на глибині 5, 10, 15, 20 см, висотою хмар, кількістю опадів. 26 грудня 1952 року станція приступила до визначення вологості ґрунту від 5 см до 1 м.

  У 1957р. станції присвоєно назву метеорологічна станція Дубно (М Дубно). Незважаючи на важкі часи, робота на станції проводилась сумлінно. У 1959р. в з'язку з виходом на пенсію Любченко, станцію очолила Долгіх В.С.. За самовіддану, старанну працю колектив метеостанції 31.04.1962 нагороджено почесною грамотою УГМС.

Метеостанція проводить регулярні метеорологічні спостереження з метою отримання даних про стан природного середовища, обробляє дані і передає інформацію в строки і в обсязі, що передбачені планами. У 1972 році станцію переведено в  III розряд. Незважаючи ні на холод, ні на спеку, вітер, дощ, хуртовини, вдень і вночі наші колеги через кожні 3 години проводять спостереження на метеомайданчику, у полі на снігозйомці, беруть проби ґрунту для визначення вологозапасів, спостерігають за станом росту та  розвитку сільськогосподарських культур. Даними всіх спостережень і вимірів забезпечуємо галузі народного господарства нашої країни. 3 січня 1982 року, після виходу на пенсію Долгіх В.С.,  метеорологічну станцію очолила Мацюк Надія Юхимівна.  До 2013 року станцією керувала ця мудра, чуйна, вольова, віддана своїй справі жінка, яка неодноразово була нагороджена Почесними грамотами, нагрудними знаками за сумлінну працю в сфері метеорологічної служби. На даний час метеостанції очолює Микитюк Ірина Охримівна.