Повенева ситуація в Україні перебуває у межах норми

Повенева ситуація в Україні перебуває у межах норми

Повенева ситуація в Україні на сьогоднішній день перебуває у межах норми. Про це повідомив Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських під час селекторної наради під головуванням в.о. Віце-прем‘єр-міністра України Олександра Вілкула 24 лютого. При цьому він наголосив, що ситуація потребує постійного моніторингу та утримання в готовності сил і засобів до негайного реагування.

 

«По кожному району оперативного реагування уточнено зони можливих підтоплень і перелік об’єктів життєзабезпечення, транспорту, енергетики та вживаються заходи для їх сталого функціонування під час повені», – підкреслив Голова ДСНС України.За його словами, можливі ускладнення в пониззях Волинської, Рівненської та прилеглих до Дніпра районах Київської і Чернігівської областей, а також на окремих територіях Херсонської, Запорізької і Миколаївської областей внаслідок підйому ґрунтових вод. Водночас аналіз гідрологічної ситуації, проведений Українським гідрометцентром, дозволяє прогнозувати весняну повінь переважно нижчу за норму та в межах норми, без значних негативних наслідків.

 

Михайло Болотських підкреслив, що основним завданнями для аварійно-рятувальних формувань Служби залишається моніторинг гідрологічної ситуації на річках та реагування на можливі ускладнення повеневої обстановки. Крім того, наразі актуальними питаннями є запобігання випадків загибелі людей на тонкому льоду на водоймах і попередження та гасіння пожеж, особливо в житловому фонді.

 

Нагадаємо, для безпечного пропуску льодоходу, повені і паводку сформовано міжвідомче угруповання сил чисельністю понад 37 тисяч чоловік особового складу і 10 тисяч одиниць техніки різного призначення.

 

 

ДСНС