Понад 376 млн грн порушень виявлено за результатами 78 завершених повних перевірок декларацій у липні

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за липень 2024 року завершило 78 повних перевірок декларацій за новим ризик-орієнтованим підходом. Виявлено недостовірні відомості у кожній другій завершеній перевірці на загальну суму майже 364 млн грн та необґрунтованих активів на 12,3 млн грн. До компетентних органів направлено 40 обґрунтованих висновків та скеровано до суду 2 протоколи.  

ТОП порушення за результатами повних перевірок у липні виявлені у деклараціях:

  1. заступника начальника РСЦ ГСЦ МВС в Миколаївській області (недостовірні відомості на 100,9 млн грн та 48,8 млн грн у деклараціях за 2021 та 2022 роки, розпочато кримінальне провадження);
  2. колишнього заступника міністра (10,9 млн грн, розпочато кримінальне провадження);
  3. депутата Кропивницької міської ради (18,2 млн грн, направлено обґрунтований висновок до Національної поліції України);
  4. директора КП “Управління комунального господарства” Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області (понад 12,6 млн грн; розпочато кримінальне провадження);
  5. директора Державного інституту Укрдіпробудміст (10,1 млн грн, розпочато кримінальне провадження);
  6. колишнього директора ДП «Головний навчально-методичний центр Держпраці» (понад 9,5 млн грн та 6,6 млн грн у деклараціях за 2021 та 2022 роки, розпочато кримінальні провадження);
  7. працівника Полтавського районного ТЦК та СП (6,4 млн грн, направлено обґрунтований висновок);
  8. начальника Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (4,9 млн грн, направлено обґрунтований висновок).

Крім того, у липні НАЗК склало 2 протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) (за декларування недостовірних відомостей).

Наразі загалом за 7 місяців розпочато 616 повних перевірок, з них 284 завершено, ще 332 перевірки тривають. 

З 284 завершених перевірок виявлено недостовірні відомості (встановлено ознаки правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 172-6 КУпАП та ст. 366-2 КК України) у 129, що становить 45,4 % від завершених перевірок.

Перелік осіб, стосовно яких розпочато повні перевірки, а також ознайомитися з усіма результатами перевірок можна знайти тут.

Серед усіх завершених повних перевірок декларацій найбільше порушень, у тому числі ознак незаконного збагачення, недостовірних відомостей та необґрунтованих активів, встановлено у деклараціях, поданих представниками:

  • органів місцевого самоврядування - 35, з них 19 - депутати місцевих рад, чотири депутати обласних рад; один голова обласної ради, один голова міської ради, один голова районної ради, три заступники міського голови;
  • органів судової влади - три, з них один суддя, та ще двоє інших осіб;
  • органів досудового розслідування - сім; 
  • органів митної та податкової служби - 15;
  • державних підприємств - 15, з яких 11 - керівників підприємств;
  • органу законодавчої влади - одним народним депутатом.

Крім того, знайшли своє підтвердження факти декларування недостовірних відомостей у 42 із 103 завершених перевірок декларацій посадовців м. Києва (40,7%); у 10 з 25 завершених - посадовців  Одеської області (40%); у 10 з 11 завершених - посадовців Черкаської області (90,9%).

Нагадаємо, початок повної перевірки не означає, що декларант вчинив корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення. Якщо за результатами перевірки встановлено порушення, НАЗК вживає заходів для притягнення особи до відповідальності згідно із законом. При наявності підстав матеріали передаються до органів досудового розслідування та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для розгляду питання про цивільну конфіскацію необґрунтованих активів.

https://nazk.gov.ua/