Пісні The Beatles розповідають про погоду

Підраховано, скільки текстів містять згадки про погоду.

«Погодною статистикою» пісень легендарної групи The Beatles зайнялися не абихто, а дослідники з Оксфордського і Саутгемптонського університетів. Учені проаналізували 308 пісень «ліверпульської четвірки» і вирахували, що в 48 текстах (а це 16% від загального числа) є згадка про погоду.

Ґрунтуючись на цих даних, дослідники зробили незвичайний висновок - саме погода в піснях зробила The Beatles такими популярними. Так про це говорить Саллі Браун, одна з авторів дослідження: «Це свідчить про те, що обговорення погоди, часто сприймаються як «хобі» британців, насправді є популярним заняттям. Вивчаючи, як тема погоди відбивається в музиці і яка саме погода надихає музикантів на творчість, можна багато чого довідатися про суспільство».

Британські дослідники проаналізували тексти пісень та інших виконавців, з'ясувавши, що найчастіше музиканти співають про сонце, а друге за популярністю погодне явище, яке згадується в текстах пісень - дощ. Такі результати не принесли ніяких сюрпризів в очікування вчених.

http://www.meteoprog.ua/ua/news/51211/