Перший Спас (він же Спас на воді, Медовий Спас, Маковея)

У середу, 14 серпня, у православних християн розпочався Успенський піст. У цей же день православні святкують Перший Спас (він же Спас на воді, Медовий Спас, Маковея).
Успенський піст – народна назва православного свята Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього, або Свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці, яке відзначають у перший день Успенського посту 14 серпня.
Цей піст присвячений Богородиці: він починається за два тижні до свята Успіння Пресвятої Богородиці. Успенський піст майже такий же суворий, як і Великий піст: риба дозволяється тільки в Свято Преображення Господнього.
У цей день колись також починали збирати перший урожай меду, звідки і назва Медовий Спас. Крім того, за переказами, князь Володимир саме в цей день прийняв хрещення, тому в стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали цей Спас «Спасом на воді».Християнська церква 14 серпня вшановує сім святих мучеників – братів Маккавеїв (Авім, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Евсевон, Аліма і Маркела), їх мати Соломонию (або Соломію) та їх учителя Єлеазара, які постраждали за відмову прийняти язичництво і прийняли мученицьку смерть.Саме тому свято отримало ще одну назву – Маковея. Народ каже: де капала кров їх, сходила велика полум'яна квітка, що відразу зацвітала, то і був мак. Тому в цей день у православних храмах і церквах святять воду, квіти і мак.
На Маковея кожний мав букет квітів, в якому обов'язково присутні головки маку. Такий букет називається «Маковейчик» або «маковійка», і в ньому можуть бути і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави: базилік, м'ята, чебрець, любисток, полин, деревій, будяк- пристрітник.

http://nbnews.com.ua/ua/news/96655/