Цього року традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначала Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.
Ініціаторами заснування цієї дати стали 220 діячів науки і культури з 23 країн світу, що підписали та представили Генеральному секретарю ООН відповідне звернення.
Основною ідеєю щорічного проведення акцій в честь Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища є привернення уваги світової громадськості до проблем навколишнього середовища, що з часом набувають все більш глобального характеру; підвищення рівня екологічної свідомості людей та відповідальності за поводження із природними ресурсами.
Щороку акції та заходи до цього Дня проводяться за попередньо визначеною тематикою. Цього року усі приурочені заходи проводяться під гаслом: «Єднання людей і природи - у містах і селах, від полюсів до екватора». Вважаємо, що дане висловлювання підкреслює той факт, що екологічні проблеми стосуються усіх країн, кожного міста та села. І наша область, на жаль, не виняток.
Зважаючи на вищесказане, ми, представники Рівненського обласного центру з гідрометеорології, Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА та науковці Навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою (Національного університету водного господарства та природокористування), запрошуємо Вас на прес-конференцію, приурочену до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.
План сьогоднішньої конференції є наступним:
- своє бачення збереження навколишнього природного середовища на рівні територіальних громад розкриють науковці НУВГП;
- представник Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА презентує Геоінформаційну систему банку даних кадастрової інформації об’єктів природно-заповідного фонду Рівненської області та моніторингу довкілля.
- презентація соціального ролика на тему збереження навколишнього
природного середовища для майбутніх поколінь від Рівненського обласного центру з гідрометеорології.
Покращення екологічної ситуації на рівні нашого міста - повинно стати пріоритетним завданням не лише органів державної влади, власників великих промислових підприємств, але й, безперечного, кожного громадянина України.
На жаль, екологічна свідомість сучасного суспільства ще не досягла того рівня, коли спостерігається перехід від гучних висловлювань до ефективних дій.
Хотілось би, щоб кожен з нас усвідомив та запитав себе:
1) Що залишимо ми після себе прийдешнім поколінням?
2) Який приклад ми подаємо молоді?
3) Що можемо ми зробити зараз, аби уникнути, попередити непоправне у майбутньому?
4) Що можу зробити Я аби підтримати екологічний напрямок щоденного побутового життя?
5) Чи зможуть наші діти, внуки, правнуки насолоджуватись такими ж прекрасними, чистими та багатими ріками, горами, лісами?
Ми повинні розуміти, що природа не є пасивною. Її реакцією на антропогенні впливи є незворотні процеси зміни клімату, які вкрай важко прогнозувати. Тому перед нами постає головне завдання - становлення якісно нового, гуманного та дбайливого, у відношенні до природи, суспільства; об’єднання зусиль заради збереження природної рівноваги та цілісності, як першооснови життя.
Прес-конференція відбудеться 8 червня о 11-00
за адресою Рівне вул. Миколи Карнаухова, 53а, ауд, 752 (7 корпус НУВГП).
Контактна особа : Дукач Валентин, тел. 097-853-26-48,
е- маіl urist.cgm@gmail.com