Як синоптики погоду визначають. Екскурсія на метеостанцію

Більшість із нас перед тим, як зранку піти з дому, обов’язково цікавиться погодою на день грядущий. Адже нікому не хочеться мокнути під дощем без парасолі чи мерзнути під час сильної заметілі. А чи знаєте ви, як саме визначаються і прогнозуються погодні умови? Мабуть, знають це дуже приблизно і далеко не всі. Відтак, автор цих рядків, озброївшись фотоапаратом, завітав до Рівненької метеостанції, аби дізнатися більше про секрети взаємин метеорологів із «небесною канцелярією».
Їдемо до Рівненського аеропорту. На КПП виписують спеціальний пропуск, кажуть, що без нього легально втрапити на територію летовища, і зокрема метеостанції, неможливо. Мені пояснюють, що в метеорологічній станції на території аеропорту визначають поточні метеорологічні умови, а в адміністративному приміщенні самого аеропорту працює гідрометеослужба. У ній синоптики прогнозують погоду..Отож спочатку чимчикую до метеостанції. Вона в декількох сотнях метрів від будівлі аеропорту.   Будівля основного пункту спостережень (ОПС)Щодня її працівники за будь-яких погодних умов долають цю відстань. Розповідають, що під час сильних заметілей доводилося борсатися в снігу товщиною півметра! Але синоптики понад усе люблять свою роботу, а несприятливі погодні умови – це теж їхня робота і це явище тимчасове.
– На метеостанції ми проводимо спостереження за всіма метеорологічними явищами: швидкістю та напрямком вітру, хмарністю, температурою повітря, атмосферним тиском тощо, – розповідає завідувач сектора метеорологічних спостережень та інформації Ольга Перебєєва.

 

 

Технік-спостерігач на робочому місціНа станції позмінно працюють десять осіб. Одночасно тут зазвичай перебувають три особи: одна людина обслуговує сільське господарство, цілодобово збираючи і передаючи дані про метеоумови кожні три години. Другий фахівець обслуговує авіацію, передаючи зібрану інформацію про погодні умови щопівгодини: з ранку і аж до 17.00. А третій працівник – це завідувач сектора, який координує всю роботу.На території метеостанції мешкає пес на прізвисько Градік. Працівники гуртом його годують і називають чотирилапого своїм охоронцем. Ну а прізвисько він отримав від слова «град».

 

 

Повна версія: http://www.blog.ogo.ua/blogs/view/yak_sinoptiki_pogodu_viznachayut_ekskursiya_na_meteostantsiyu