Найбільш корисний відпочинок влітку - це відпочинок на воді!

 Найбільш корисний відпочинок влітку - це відпочинок на воді. Більшість наших краян, а особливо діти, полюбляють проводити свій вільний час на березі річки, озера чи ставка. Нагадати мешканцям району, як потрібно поводитись під час відпочинку на воді, щоб уникнути біди, і застерегти від необачних вчинків поблизу водойм – саме з такою метою працівники 19-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Рівненській області міста Костопіль протягом вихідних днів проводили профілактичні рейди у місцях масового відпочинку громадян.

Як з’ясувалося у ході розмови, відпочивальники в переважній більшості знають, як потрібно безпечно поводитись під час відпочинку на водоймах, щоб не наражати на небезпеку ні себе, ні оточуючих людей.

Спілкуючись з наймолодшими відпочивальниками стає зрозуміло, що з усіма правилами безпечної поведінки на воді вони ще не знайомі, проте запевняють, що без дорослих до водойм не вирушають. А батьки, в свою чергу, кажуть, що малолітніх дітей самих на річку не відпускають, а перебуваючи біля водойм з дітьми, пильно стежать за ними, контролюючи кожний крок, адже інколи і миті достатньо для того, щоб трапилося непоправне.

Найпроблемніший літній відпочинок, звичайно, у підлітків, які відпочивають поблизу водойм самостійно, вважаючи себе достатньо дорослими і для стрибків з берега у воду, і для різноманітних ігор у воді. Під час спілкування з рятувальниками підлітки зізнаються, що правила безпечної поведінки пам’ятають з шкільних уроків, проте,деякі із засторог ігнорують, оскільки вважають, що їх відпочинок має бути веселим і цікавим, а дотримання відповідних правил певною мірою обмежує їх поведінку і не приносить повного задоволення від відпочинку. Тож рятувальники провели бесіду і з ними, навівши конкретні приклади трагедій на воді, які стаються в нашій області, переконливо пояснили необхідність дотримання правил безпеки під час перебування на водоймах, теж вручили юним відпочивальникам тематичні листівки застережливого характеру.

Загалом такі профілактичні бесіди у літній період проводитимуться і надалі, адже, як відомо, трагедію легше попередити, аніж пожинати її незворотні сумні наслідки. Також, зважаючи на те, що купальний сезон ще триває рятувальники вкотре звертаються до всіх мешканців краю бути обережними, перебуваючи поблизу водойм.

Пам’ятайте: не слід заходити у воду в незнайомому для вас місці; потрібно уникати води зі швидкою течією, ні в якому разі не слід заходити у воду в нетверезому стані; відпочивати на водоймах варто у світлий час доби; не можна заходити в глибоку воду, якщо ви не вмієте плавати; не слід плавати наодинці, особливо, якщо ви не впевнені в своїх силах; забороняється використовувати для плавання автомобільні камери, дошки та таке інше; не можна влаштовувати у воді ігри. Шановні батьки! Будьте уважнішими до дітей, не залишайте їх на самоті поблизу водоймищ і пояснюйте їм, що заходити у воду без нагляду дорослих – це дуже небезпечно. Будьте пильними та обережними! Дбайте про безпеку власного життя та життя Ваших дітей.

 

http://ukrzahid.com/news/2015/08/11/114041.html

Tags: