19 листопада- День працівників гідрометеорологічної служби!

 

Гоголя,4

Поблизу залу камерної та органної музики знаходиться непримітна вуличка, названа на честь відомого письменника Миколи Гоголя. На ній розташовані історичні двоповерхові будиночки, зведені ще в тридцятих роках. Тоді вулиця носила назву Костельна. Походження цієї назви є зрозумілим, адже органний зал – це ніщо інше, як колишній римо-католицький костел святого Антонія, зведений ще у ХІХ столітті. Відповідно до відомостей державного архіву Рівненської області, Костельною вулиця називалася за польських часів. За радянських вона носила назву імені Фрунзе, а за часів німецької окупації звалася вулицею святої Софії.Найбільш помітною на сучасній вулиці Гоголя спорудою, безперечно, є четвертий будинок. Він знаходиться на розі вулиць Соборної та Гоголя. Спочатку будинок був приписаний до вулиці Третього Мая (нині Соборна) за номером 156. А вже потім віднесений до Костельної.Перша архівна згадка про цей будинок датована 1931 роком. У ньому було шість кімнат і два підсобні приміщення. Право власності на нього належало полякові Владиславу Квасніцкому, котрий мешкав у цукровні в селі Шпанів. У тридцятих роках на цій вулиці мешкали переважно поляки. Потім до четвертого будинку заїхав українець Пилип Сорокопут. Відомостей про поселенців будинку в повоєнний період в архіві, на жаль, не знайшлося...

Богдан Масовець начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології Нині у будинку на вулиці Гоголя, 4 розташований Рівненський обласний центр з гідрометеорології (ЦГМ). Саме тут першими дізнаються про те, якою буде погода на Рівненщині. І саме ці люди невдовзі, 19 листопада, відзначатимуть своє професійне свято – День працівників гідрометеорологічної служби .– Рівненський обласний центр з гідрометеорології є складовою Укргідрометцентру, який, у свою чергу, входить до Міністерства надзвичайних ситуацій. До нашої структури входить агросектор, потужні хімічна та радіологічна лабораторії регіонального рівня, авіаційна метеорологічна станція цивільна (АМСЦ), метеостанції в містах Дубно і Сарни, – розповідає про установу її начальник Богдан Масовець.
Іcторія Рівненського ЦГМ сягає середини 50 років минулого століття, коли було створено Рівненське гідрометбюро. А в 1988 році його реорганізували в Рівненський обласний центр гідрометеорології. Цю назву установа носить донині.

– Нашими ключовими завданнями є забезпечення проведення гідрометеорологічних спостережень і базових спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища, збір, опрацювання, узагальнення матеріалів спостережень, – розповідає про особливості роботи гідрометеорологів їхній керівник Богдан Масовець. – Ми прогнозуємо погоду, агрометеорологічні умови вегетації сільськогосподарських культур та їх урожайність, небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища тощо. Нині в Рівненському обласному центрі з гідрометеорології над цим працюють вісімдесят осіб. Кожен з них є висококваліфікованим фахівцем. А наша командна робота завжди забезпечує відповідний результат.
З нагоди професійного свята хочу привітати наш колектив із Днем працівників гідрометеорологічної служби. Міцного вам здоров’я, наснаги, нових звершень і перемог. Нехай наша спільна робота буде й надалі у поміч людям. А в наших сім’ях, у нашому житті панує тільки гарна погода! – побажав Богдан Масовець 

По матеріалам сайту http://7d.rv.ua/