Коли додумалися використовувати парасольку для захисту від дощу?

Парасолька існувала ще в XI столітті до н. е.. Саме цей час вважається часом винаходу парасольки. Батьківщиною парасольки вважають Китай або Єгипет. В обох названих країнах парасольку вважали символом влади, тільки фараони чи імператори й наближені царствених осіб могли користуватися парасольками. Парасолі були 1,5 метра заввишки і важили 2 кг.
Символом багатства і влади парасольку вважали і в Індії. Чим знатніше був чоловік, тим більше його свита мала право носити за ним парасольок. Володар мав 13 парасольок, що символізували сонце і розташовані навколо нього 12 знаків зодіаку. У Тибеті білі або жовті парасольки вважаються символами духовної величі, в той час як світської влади більше відповідають парасолі з павиних пір'їн. Потім зі Сходу парасольки перекочували до Стародавньої Греції, потім - у Рим, де ними користувалися жінки.
У Західній Європі парасолька з'явилася у Франції в XVII столітті і називалася «парасоль». У французькiй сонячнiй парасольки верх робився з вощеного полотна, а ручка була кістяною. 4 травня 1715 в Парижі створена перша складана парасолька. Спочатку парасолька служила для захисту від сонця, як укриття від дощу парасольку вперше застосував англієць Джонас Хенвей в 1750 році.
У 1969 році Бред Філліпс отримав патент США на складану парасольку, який компанія Totes почала продавати в США в 1970 році.

Джерело: wikipedia