Впродовж червня на більшій частині території області, внаслідок значних атмосферних опадів, відзначалося перезволоження ґрунту – запаси продуктивної вологи як орного, так і метрового шарів ґрунту на півночі та півдні області досягали або перевищували на 10-50% величини найменшої польової вологоємності. Протягом місяця запаси продуктивної вологи коливалися в межах: в орному шарі ґрунту – 30-50мм («достатні»-«надмірні») на півночі, 30-35мм («достатні»-«оптимальні») в центрі та 45-50мм («надмірні») на півдні області; в метровому шарі – на більшій частині території області 105-175мм («достатні»-«надмірні»), на півдні – 205-230мм («надмірні»). У порівнянні із середніми багаторічними значеннями запаси продуктивної вологи протягом місяця були більшими на 10-40% на півночі та в центрі області, на півдні – більшими в 2 рази; відносно значень минулого року – були переважно більшими на 10-55%, в окремі періоди на півдні та в центрі області в орному шарі ґрунту їх перевищення складало 2-4 рази.
Надмірне вологозабезпечення ґрунту загрожувало посівам зернових культур ураженням хворобами, а також провокувало їх полягання. Через перезволоження ґрунту можуть скластися важкі умови для збирання врожаю сільськогосподарських культур
В третій декаді червня такі умови зволоження ґрунту призвели до пошкоджень посівів озимої пшениці та ярого ячменю на території центральних районів області. На посівах озимої пшениці було відмічено передчасне пожовтіння незапилених колосків в колосі та виявлено перші ознаки ураження фузаріозом та септоріозом. Посіви ярого ячменю зазнали пошкодження у вигляді полягання.
Агрометеорологічні умови оцінювалися як малосприятливі для формування та достигання врожаю зернових культур