Комплексною лабораторією спостережень за станом забруднення НПС Рівненського ЦГМ проведено спостереження за забрудненням атмосферного повітря в березні місяці 2020 року по 11 забруднювальних інгредієнтах. Відібрано і проаналізовано 2 321 проби повітря.
Рівень забруднення атмосферного повітря у березні місяці 2020 року є підвищеним (індекс забруднення атмосферного повітря – 4,96).
Негативний вплив на забруднення атмосферного повітря, і в цілому на довкілля мають: полігон твердих побутових відходів, спалювання стерні, сухої трави, пластику, поліетилену, автомобільних шин тощо. Треба відмітити, що інтенсивність повітря дуже залежить від погодних умов: висока температура повітря, висока вологість, наявність туманів, відсутність чи наявність вітру, кількість і інтенсивність опадів.
В березні 2020 року спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій по 4 інгредієнтах (сірководень, фенол, фтористий водень та хлористий водень).
Наприклад:
- сірководень – зафіксовано 1 випадок;
- фенол – зафіксовано 7 випадків;
- фтористий водень – зафіксовано 10 випадків;
- хлористий водень – зафіксовано 8 випадків;
Незважаючі на зменьшення транспорту, тимчасове зупинення підприємст,
По інших забруднювальних інгредієнтах (пил, оксид вуглецю, діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, аміак, формальдегід) перевищень не спостерігалось.
Кислотність атмосферних опадів була в межах норми.
При порівнянні з минулим місяцем (лютий 2020 р.) індекс забруднення атмосферного повітря знизився від 6,9 до 4,96. Якість атмосферного повітря в місті покращилась. Цьому сприяє і введення карантину, обмеження руху автотранспорту, малі підприємства працюють за скороченим графіком.
Стан атмосферного повітря був би чистішим, якби не постійне спалювання сухої трави.
Варто нагадати, що під час згоряння рослинних залишків, у повітря вивільняються мікрочастинки диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук.
Так, з тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
Додаткова проблема полягає в тому, що із сухою травою та опалим листям, як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.
Одже , підсумовуючи вищесказане, якби не спалювання сухої трави то повітря було б чистіше !!!