За рахунок аномально теплих першої та другої декад листопада озимі культури продовжували вегетацію. Озима пшениця центральних районів на кінець першої декади досягла фази розвитку «3-й листок». В другій декаді по всій території області на посівах озимих зернових культур було відмічено фазу розвитку «утворення вузлових коренів». Стан посівів залишався «задовільний»-«добрий». Запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту залишалися на рівні «недостатні»-«достатні» і складали 13-31 мм. Агрометеорологічні умови в цей період характеризувалися як «задовільні» для росту та розвитку сільськогосподарських культур. Для проведення сільськогосподарських робіт умови оцінювалися як «сприятливі».
Заморозки, що відмічалися в перші дні листопада, не створили загрози для посівів, а лише сприяли проходженню їх загартованості і підготовці до зимового періоду.
Внаслідок зниження середніх добових температур повітря нижче біологічного мінімуму, 22 листопада на території Рівненської області відмічено припинення вегетації озимих сільськогосподарських культур. Такі строки припинення вегетації на 1 тиждень пізніші відносно минулого року і на 3 тижні пізніші за середні багаторічні значення.
Згідно результатів осіннього обстеження, проведеного 25 листопада, отримали наступне: озима пшениця та озиме жито припинили вегетацію у фазі розвитку «3-й листок», середня висота рослин – 11-12 см, густота – 340-470 рослин на 1 м2, стан посівів оцінювався як «задовільний»-«добрий»; озимий ріпак – «утворення листкової розетки», стан посівів – «добрий»; люцерна – «відростання після 4-го укосу», середня висота – 12 см, густота – 590 стебел на 1 м2, стан – «добрий»;
Згідно результатів обстежень полів області у фазі розвитку «3-й листок» знаходилося 77% посівів, а 23% – у фазі «кущіння». У доброму стані було відмічено 43% посівів, 53% у задовільному та 4% у незадовільному. У порівнянні з минулорічними показниками, цього року відсутні посіви у фазі розвитку «сходи», на 8% більше посівів перебували у доброму стані, на 12% менше посівів у задовільному стані, однак наявні посіви незадовільного стану.
Із встановленням від’ємного температурного режиму в третій декаді місяця, на полях з озиминою північних та центральних районів області відмічалося промерзання ґрунту 4-8 см, однак на кінець місяця спостерігалося повне його відтавання. Снігу при цьому не спостерігалося.
Мінімальна температура ґрунту на глибині 3 см опускалась до 3º морозу на півночі області, на решті території – до 0º. Розрахункова критична температура вимерзання озимини на кінець листопада становила: для озимого жита у фазі «3-й листок» – 15º морозу, для озимої пшениці у фазі «3-й листок» – 13-14º морозу.
Перезимівля озимих культур відбувалась за сприятливих погодних умов.
м