Вологість ґрунту є одним із найважливіших агрометеорологічних показників для розвитку озимини восени. Встановлено, якщо під час сівби запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту складають менше 5 мм, то насіння не проростає і відповідно сходи не з’являються, при запасах 5-10 мм проростання зерна затримується, все ж сходи з'являються, проте вони ослаблені, внаслідок чого засихають і дуже зріджуються. При запасах 11-20 мм, які оцінюються як недостатні, умови для появи сходів задовільні, а при запасах понад 20 мм завжди з'являються дружні сходи.
За період друга декада серпня-перша декада вересня на тих полях Рівненської області, де планується посів озимини під урожай 2020 року, запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту зменшилися в 2 рази відносно першої половини серпня і на кінець першої декади вересня складають в середньому по території області 13 мм, що відповідає якісній оцінці «недостатні». Найгірша ситуація склалася на території центральних районів – запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту не перевищують 5 мм. Відносно минулорічних значень запасів продуктивної вологи, цьогорічні є меншими в середньому на 13 %, у порівнянні із середніми багаторічними – менші на 56 %. Така ситуація склалася внаслідок переважання сухої і спекотної погоди протягом місяця, а зливові дощі, що локально відмічались в окремі дні, не покращили забезпеченість ґрунтів продуктивною вологою.
Збереження таких агрометеорологічних умов може призвести до затримки польових робіт по посіву озимих культур, а якщо посів все ж буде здійснений – то є ймовірність, що сходи з’являться із запізненням і будуть зрідженими.