Незвичайні опади

Самі незвичайні опади

 

Що окрім звичного дощу, снігу і граду падало з неба... 

 

Люди різних країн у всі часи повідомляли про незвичайних дощах: з небес лилася кольорова вода або зовсім падали якісь несподівані предмети або навіть тварини. Такі розповіді можна було б вважати легендами, чиєюсь фантазією або жартом, але подібні повідомлення продовжують надходити і в наші дні. Наприклад, нещодавно в Австралії пройшов дощ з павуків , чому є безліч підтверджень в інтернеті. Вчені давно вже знайшли розумне пояснення цим дивним явищам. Вважається, що потужний потік вітру піднімає і відносить тварин зі звичного середовища,  на великі відстані.

Ми розповімо про десять самих незвичайних дощив новітнього часу

 

 

Срібло та золото

 

 

Всі мріють про грошовий дощ, і це дійсно іноді трапляється. 17 червня 1940 в Нижньогородській області поблизу села Мещери з неба посипалися срібні і золоті монети XVI-XVII століть - всього близько 1000 штук. Виявилося, що під час грозового дощу був розмитий скарб з монетами, налетів ураган-  підняв їх у повітря і, на подив і радість місцевих жителів, викинув у район Мещери.

 

 

Жаби

 

 

У 2005 році в Сербії, в селі Каджая Джановік, з неба сипалися жаби. «Тисячі жаб падали на нас разом з дощем», - розповідав тоді місцевий житель Олександр Сайрік. Його сусіди свідчили про величезі хмарі і гадали: чи не могли рептилії випасти з якого-небудь літака, що вибухнув? У еколога Славіца Ігнатовича знайшлося просте пояснення: «Сильний вихор затягнув жаб біля озера або іншої водойми десь далеко і приніс їх сюди, де вони і впали під час дощу. Це рідкісне, але відоме науці явище ».

У 2009 році повідомлялося про зливі з жаб в Японії в декількох містах префектури Ісікава. У 2010-му жаб'ячий дощ випадав у місті Ракоцзіфалва в Хорватії.

 

 

Фруктовий град

 

 

У 2011 році жителі англійського міста Ковентрі скаржилися на яблучний дощ - з неба сипалися сотні фруктів. «Це було настільки несподівано і незрозуміло, що всі просто заціпеніли», - говорив один з очевидців подій. На щастя, ніхто не постраждав, хоча багато автомобілі були сильно побиті. Метеорологи визнали винуватцем - ураганний вітер. Деякі британці розгледіли серед яблук також моркву і качани капусти.

 

 

Кольорові дощі

 

 

В індійському штаті Керала в 2001 році пройшов криваво-червоний дощ. Він лився два місяці. Жителі були налякані і бачили у кольоровому дощі нехороший знак. Вчені поспішили заспокоїти населення: лабораторні дослідження показали, що дощ став червоного кольору через спор місцевого лишайника. У 2012 році кривавий дощ випадав і на Шрі-Ланці. Вчені відзначають, що червоні дощі виникають також у зонах підвищеної кислотності або через пилових бур.

Кольорові опади - хоч і рідкісне, але не небувале явище. У лютому цього року в Саратовській області випадав помаранчевий сніг: виявилося, що циклон, що прийшов з Північної Африки, притягнув з собою частинки піску з пустелі. У 2006 році в Колорадо випадав рожевий сніг, очевидці стверджують, що він пах кавуном.

 

 

Дрозди і галки

 

Падаючі замертво з неба птиці - це, звичайно, менш дивно, ніж морські мешканці, але все залежить від масштабів такого «дощу». В Арканзасі в новорічну ніч на 2011 рік з неба впали тисячі чорних дроздів. Їх було особливо багато в місті Біб. Орнітологи, які досліджували трупи птахів в лабораторіях, діагностували у дроздів тілесні ушкодження - вони загинули від удару, але не про землю, а як ніби зіткнувшись з якимись предметами.

Вчені дійшли висновку, що в усьому винні новорічні петарди і феєрверки. Була  і інша версія: про те, що птахи потрапили в грозову хмару і збилися зі шляху, а так як у них поганий зір, то вони стали наштовхуватися на будинки, дерева і падали, померши від отриманих травм. Через кілька днів дощ з мертвих галок, ворон і сорок обрушився на шведське місто Фальчепінг - жителі знайшли тоді 10 000 загиблих птахів.

 

Дощові черв'яки

 

 

У 2011 році повідомлялося про падіння дощових черв'яків в Шотландії. Вони падали з неба на стадіон однієї зі шкіл, де саме йшло заняття з фізкультури. Учитель Девід Крайтон змушений був перервати урок і відправити дітей в приміщення. Потім педагог з учнями ще довго збирали черв'яків, щоб показати їх колегам і вченим: всього він знайшов 120 черв'яків в радіусі 92 м. Міськими вченими була висунута ідея, що хробаків занесло вітром, проте в той день стояла тиха і ясна погода, так що пояснення феномену так і не знайшлося.

У 2007 році про падіння з неба клубка черв'яків заявляла також Елеонора Біл, співробітник поліції з Дженнінгса, США.

 

Сардини і креветки

 

Риб'ячий злива в Гондурасі трапляється  щорічно приблизно в один час: в період з травня по липень. І приблизно в одному і тому ж місці: недалеко від міста Йоро. З неба падають сардини, яких із задоволенням збирають місцеві жителі. Як стверджують очевидці, явище починається в п'ять-шість вечора: над землею нависає чорна хмара, гримить грім, виблискують блискавки, калюжі наповнюються рибою.

Цей феномен описувався ще в гондураському фольклорі: «Там, де рибний дощ пройде як небесне чудо», - співається в старовинній пісні. Факт рибних дощів підтверджували християнські місіонери на початку XVIII століття і вчений Олександр фон Гумбольдт. Жителі вважають Сардинією дощ дивом, яке вимолив для них іспанська місіонер-католик Хосе Мануель Субірана в середині XIX століття. У вчених ж своє пояснення: сильні вітри і смерчі приносять рибу з Атлантичного океану. З 1998 року в Йоро проводиться щорічний Фестиваль рибного дощу.

Окремі випадки опадів з морепродуктів відбуваються і в інших частинах світу. У травні 2014 року в Шрі-Ланці пройшов рибний дощ: жителі зібрали 50 кг улову, двома роками раніше тут же випав злива з креветок. Про рибних дощах повідомляли і австралійці, і греки, і британці, і селяни з півдня Ефіопії: вони прийшли в жах, коли під час польових робіт «небеса відкрилися» і звідти посипалася напівжива, що б'ється в конвульсіях риба.

 

 

Опади з космосу

 

 

Торнадо, смерчі й урагани приносять людям масу сюрпризів: м'ячі від гольфу, цвяхи, гумові калоші, мармурові кульки і т. Д. Але бувають випадки, коли вітер ні при чому. З неба падають метеорити, уламки літаків, залишки космічного сміття ... З моменту падіння першого супутника в 1957 році більше 20 000 об'єктів з космосу впали на Землю: в середньому в рік падає близько 400 таких уламків. Останній випадок стався в передмісті Чити в квітні цього року: загадковий предмет впав з неба і вибухнув, налякавши очевидців. Після перевірки виявилося, що це був військовий апарат, а зовсім не НЛО, як подумали місцеві жителі.

http://www.moya-planeta.ru/travel/view/samye_neobychnye_osadki_12311/