Незвичайні факти з географії нашої планети

На нашій планеті існує багато як загадкових природних явищ, так і дивних, створених людиною. Всі ці факти занесені в книгу Рекордів Гіннеса.

- Самим коротким найменуванням місцевості в світі стала назва села А, що означає «річка». Воно розташовується на кордоні Норвегії та Швеції.

- Найбільшим містом у світі за площею визнаний місто Хулун-Буїр, що розташоване в Китаї, в провінції Внутрішня Монголія. Його площа становить 263 953 кв. км.

- У світі є карликові держави, які знаходяться всередині іншої країни. Одне з них - Лесото, розташоване в Африці, в ЮАР. Два інших - це Сан-Марино і Ватикан в Італії. Причому Ватикан розташований в столиці держави, місті Римі. Сан-Марино до того ж є найдавнішою конституційною республікою. Конституцію прийняли у 1600 році, а сама держава утворена у 301 році каменярем, що рятувалися від імператора Діоклетіана.

- Найдовше географічна назва - Krungthepmahanakhonbovornratanakosinmahintharayutthayamahadilokpop oparatratchathaniburiromudomratchanivetmahasathanamornpimanavatarnsathitsakkathattiyavisnukarmprasit, воно складається з 163 букв і позначає літературне ім'я Бангкока, Таїланд.

- Найхолоднішим морем у світі є Біле Море, влітку температура води в ньому становить мінус 2 градуси. Найтепліше море - Аравійське, точніше, його частина - Перська затока. Температура води влітку близько 35 градусів.

- У Росії на Кольському півострові розташована найглибша свердловина, глибина якої становить 12 262 метра. Метою її буріння був науковий експеримент.

- Глибоким місцем у водній частині планети є Маріанський жолоб, його глибину постійно досліджують. Це найнижча ділянка поверхні земної кори.

- Самим довгим наземним гірським ланцюгом називають Анди, що простягнулися на 7000 км. Найдовшим підводним гірським ланцюгом вважається Серединно-Атлантичний Хребет, єдиною надводної частиною якого є Ісландія.

- В Атлантичному океані розташовується море без берегів, межами цього моря є течії, що утворюють північно-атлантичний тропічний круговорот. Це Саргасове море.

- Ніл - одна з найдовших річок, крім того, його протягом також незвично. Він починається біля екватора і впадає в Середземне море. Майже всі інші річки течуть в протилежному напрямку, досі не з'ясовано причини цього явища.

- Найхолоднішим океаном є Північний Льодовитий Океан. Його площа становить 12 млн. км, він повністю покритий плаваючим льодом.

 

Метеопрог.ua