Метеорологи з усієї України приїхали на Рівненщину

18-22 вересня 2017 року, уперше за 25 років Незалежності України на базі Рівненського обласного центру з гідрометеорології, відбулася непересічна для нашого краю подія – Всеукраїнська нарада метеорологів
До участі у нараді було залучено керівників гідрометеорологічних організацій з кожної області України та керівництво Українського гідрометеорологічного центру (м. Київ) на чолі з директором – Кульбідою Миколою Івановичем, а також запрошені гості: представники ГУ ДСНС в Рівненській області та Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації.
Основними питаннями, що розглядались на нараді були:
  • підсумки роботи організацій за 9 місяців 2017 року;
  • необхідність розробки стратегії розвитку галузі;
  • технічне переоснащення мережі спостережень;
  • фінансова дисципліна;
  • безпека праці;
  • популяризація служби;
  • підвищення престижу праці гідрометеорологів та покращення їх соціально-економічного становища.
Як зазначив начальник Рівненського ЦГМу Богдан Масовець:  «Успіх гідрометеорологічної служби лежить у поєднанні ентузіазму, ініціативності молоді та професіоналізму досвідчених працівників. Однак низький рівень заробітної плати створює перепони для залучення молоді до роботи у службі».
Директор Українського ГМЦ Микола Кульбіда повідомив: "Що розглядається питання суттєвого підвищення заробітної плати працівникам гідрометеорологічних організацій, а також планується модернізація технічно та морально застарілого обладнання, що дозволить відповідати вимогам та стандартам сучасності».
Як зазначали учасники наради, навіть за використання наявних приладів та людських ресурсів, служба повністю виконує поставлені перед нею завдання – оперативне прогнозування з високою справджуваністю, що дозволяє підготуватись до надзвичайних природних ситуацій та мінімізувати їх наслідки.
Час проведений за обговоренням проблем та напрямків розвитку гідрометеорологічної служби підтвердив: перед гідрометеорологічною службою, чия історія становлення нелегка та багата подіями, перспективне та прогресивне майбутнє.