Колектив Рівненського обласного центру з гідрометеорології дізнався про практику Європейського суду з прав людини щодо протидії та запобіганню домашньому насильству

4 червня, працівники сектору з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Ірина Довженко та Віктор Нагорний організували зустріч з колективом Рівненського обласного центру з гідрометеорології, приурочену нещодавно відсвяткованим – Міжнародному дню сім’ї та Міжнародному дню захисту дітей.

В ході зустрічі спілкувалися про сімейні цінності та міжнародні гарантії захисту жінок і дітей. Ірина Довженко розповіла присутнім про механізми захисту від проявів насильства як на національному так і міжнародному рівнях, ознайомила присутніх з основними засадами діяльності Європейського суду з прав людини.

Віктор Нагорний акцентував увагу на висновках Європейського суду щодо насильства, посилаючись на окремі рішення у справах проти Туреччини, Словаччини, Болгарії тощо, рішення яких набули статусу остаточного.

Крім того, учасники заходу з цікавістю переглянули фільм про Європейський суд з прав людини, який пояснює як працює Європейський суд, описує виклики, які постають перед ним, та висвітлює обсяг діяльності Європейського суду, спираючись на приклади з його практики.

Насильство в сім’ї розглядається Європейським судом з прав людини як порушення права на життя, права бути вільним від нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження, права на повагу до приватного та сімейного життя, права на ефективний засіб юридичного захисту, права бути вільним від дискримінації – підсумували працівники Рівненської юстиції.