Інформація за серпень АМСЦ Рівне

Найактивніші синоптичні процеси були 1 серпня, коли на Рівненщині спостерігалося СГЯ.  1 серпня погоду обумовлювала Чорноморська депресія та тепла нестійка повітряна маса. Малорухомий атмосферний фронт по півночі області зумовив вночі сильний дощ (36% від місячної норми), а вдень дуже сильний дощ (115% від місячної норми (СГЯ) та грози. За добу 1 серпня на МСарни випало півтори місячні норми опадів.

Серпень був переважно сухим та теплішим звичайного місяцем. У більшості днів місяця спостерігалась додатна аномалія температури. Найжаркіше було 1-5,  9-11, 14, 17-21 та 24-26 серпня. Це були періоди аномально жаркої погоди. 25 серпня температура вдень  наблизилась до добового історичного максимуму. Прохолодніше  стало  лише  наприкінці місяця (з 27 серпня).

Середня місячна температура повітря у серпні виявилась на 3º вище середніх багаторічних значень. Опади по території розподілились нерівномірно: на  півночі їх випало більше норми – 155% від місячної норми, майже всі опади випали 1 серпня; на решті території  серпень відзначився  дефіцитом –28-36% від місячної норми. Відмічалось лише 5-7 днів з опадами.

Було 12 днів з грозами, 3 дні з сильним вітром та шквалами, 1 день з сильним дощем та 1 день з туманом.