ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНІ УМОВИ У ЖОВТНІ 2021 РОКУ НА ТЕРИТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНІ УМОВИ  У ЖОВТНІ 2021 РОКУ НА ТЕРИТОРІЇ  РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У жовтні спостерігалася практично суха  та переважно прохолодна погода. Середня добова температура повітря коливалася в межах 5º відносно норми, лише  вдень 21 жовтня,  коли зафіксовано максимум температури – 19-21º тепла, додатні відхилення сягали 7º.

Мінімум температури повітря становив 4-5º морозу (вночі 10 та 25 жовтня).

Середня за місяць температура повітря була близькою до кліматичної норми.

У жовтні відмічався аномальний дефіцит опадів: 5-6% кліматичної норми – в центральній та  північній частинах за повоєнний період менше цього місяця випало лише у 1977р., в південній частині це аномальне значення за період спостережень. Всі вони випали в другій декаді.  

Днів з опадами ≥0,1мм  було всього 2 (норма 10-11).

Спостерігалось 2-3 дні з туманом (норма 4-6), 2-4 дні з вітром ≥15м/с (норма 1-2). Максимальна  швидкість  вітру  в поривах  становила  15-19м/с.

Надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека на території області спостерігалась 24 дні: 8-14 жовтня місцями, з 15 жовтня і до кінця місяця  на всій  території.

Впродовж жовтня на річках області утримувалась стійка осіння межень з переважно (за винятком Горині місцями) малозмінним режимом рівнів води.

На кінець місяця  рівні води (за винятком  Усті та Горині місцями) залишаються на відмітках, нижчих від середніх меженних за багаторіччя.

На водозборах річок області спостерігався дефіцит опадів – 1-13% місячної норми.

Небезпечних та стихійних явищ за даними гідропостів у жовтні не спостерігалось.

Водність річок, порівняно з минулим місяцем, незначно (до 9-14%) збільшилась (лише водність Стиру збільшилась на 30%). Однак на Льві зберігається нижчою за критерії маловоддя – 18% місячної норми, низькою на Случі – 33% норми, на решті річок водність також понижена –  57-68% норми.

Впродовж місяця на окремих ділянках річок спостерігалося заростання русла – у створі гідропосту Корнин (р.Устя) рослинність по перерізу потоку, з 17 жовтня рослинність стелеться по дну.

Станом на 8год. 31 жовтня 2021р. температури води у всіх створах була на 2-3° нижчою за температуру води на цю дату в 2020р.  і  дорівнювала +7..+10°.