ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНІ УМОВИ У ТРАВНІ 2021 РОКУ НА ТЕРИТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У травні спостерігалась нестійка, дещо прохолодна погода. Середня добова температура коливалася відносно норми в межах 3-4º,   8-9 травня була на 5-6º нижчою за норму.

Максимум температури сягав 24-25º тепла (вдень 11 та 16 травня). Мінімум температури повітря становив:  в північній частині 1º тепла, на решті території 0-1º морозу (вночі  09 травня, на АМСЦ Рівне перекривши добовий історичний мінімум).

Середня за місяць температура повітря була на 1º нижче кліматичної норми –  за останні десять років  нижчою в цьому місяці вона була лише у попередньому, 2020 році.

Опади по території розподілились нерівномірно: в північній частині їх випало дещо більше кліматичної норми – 123%, в центральній частині  в  межах норми –100%; в південній частині був  недобір – 63% норми – за останнє десятиріччя це найменша їх кількість у цьому місяці.

Днів з опадами ≥0,1мм  було 15-19 (норма 13).

Спостерігалось 1-2 дні з туманом (норма 2), 4-5 днів з грозою (норма 5-7) та 2-5 днів з вітром та шквалами  ≥15м/с (норма 1-2).  Максимальна швидкість вітру в поривах становила  16-19м/с.

Впродовж травня на річках області продовжувався спад рівнів води, з незначними підйомами під час дощів. 11 травня річка Стир у створі г/пМлинок  увійшла в береги.

На річкових водозборах  опадів випало: на півночі переважно більше норми – 1,2-1,4 місячної норми, на півдні дещо менше норми – 0,8 місячної норми, в центрі та  місцями на півночі  –  місячна норма.

За даними гідропостів області  небезпечні (значний дощ) гідрометеорологічні явища спостерігалися:  18 травня вночі на р.Льва (г/пОсницьк), вдень на р.Устя (г/п Корнин), р.Горинь (г/пДубровиця), р.Стир (г/пМлинок) та  р.Горинь (г/пДеражно); 30 травня вдень на р.Стир (г/пМлинок) і р.Горинь (г/пОженін). 

Водність річок, у порівнянні з минулим місяцем, зменшилась на 30-50%. Середні витрати були близькими до норми  (0,9-1,0 травневої норми), лише на Горині (у створах  гідропостів Деражно та Оженін) складали 0,6 норми.

Впродовж місяця на окремих ділянках річок спостерігалося заростання русла – у створі гідропосту Корнин  (р.Устя) рослинність по перерізу потоку.