ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНІ УМОВИ У СЕРПНІ 2021 РОКУ НА ТЕРИТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У серпні переважала помірно тепла, зі значною кількістю опадів, погода, з коливанням  середньодобової температури повітря в межах 3-4º відносно норми, лише в середині місяця (15-16 серпня) була відносно жарка погода, коли додатні відхилення були 4-6º.

Максимум температури сягав 30-31º (вдень 15 серпня). Мінімум температури повітря становив 8-9º (вночі  19,  22 та 31 серпня).

Середня за місяць температура повітря була на 1º нижче кліматичної норми – цьогорічний серпень виявився  найхолоднішим за останні 10 років.

Опади як по території, так і в часі, розподілились нерівномірно: в північній частині їх випало дещо більше  кліматичної норми – 124%; на решті території близько двох кліматичних норм –  197-224% – в південній частині за останнє чвертьсторіччя більше опадів цього місяця було лише у 2006р. Левова їх частка припала на третю декаду.

Днів з опадами ≥0,1мм  було 11-15 (норма 11-12).

Спостерігалось 3-8 днів з грозою (норма 5-6), 3 дні з туманом (норма 2-3), 0-3 дні з вітром та шквалами  ≥15м/с (норма 1). Максимальна  швидкість  вітру  в поривах   становила  18-19м/с.

Надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека на території області спостерігалась 12 днів: 1 серпня в південній та північній частинах, 3 серпня лише  в північній частині, 4-10 серпня місцями на півночі, 15-го та 22-23 серпня в центральній та північній частинах.

 Впродовж серпня на річках області утримувався стійкий режим літньої межені із переважно повільним зниженням рівнів води на 1-6см за добу, з підйомами (максимально на 3-17см) під час дощів. На кінець місяця, у порівнянні з початком,  рівні води дещо підвищилися, однак залишаються на відмітках, переважно нижчих від середніх меженних за багаторіччя.

На водозборах річок області випало достатньо опадів:  р.Горинь  (переважно), р.Устя та р.Стир – близько двох місячних норм – 1.8-2.1,  на Случі, місцями Горині та Льві також більше норми – 1.2-1.5 місячної норми. Дощі випадали на всій території водозборів і часто були значними.

За даними гідропостів області спостерігалися наступні небезпечні (значний дощ) метеорологічні явища: в басейнах річок опадів випало – 4 серпня вдень на р.Горинь (г/пОженін); 06 серпня вночі на р.Устя (г/пКорнин)  та р.Горинь (г/пДеражно) та р.Стир (г/пМлинок); 24 серпня вночі на р.Случ (г/пСарни),  р.Горинь (г/пДеражно) і р.Устя (г/пКорнин); 24 серпня вдень на р.Стир (г/пМлинок), р.Горинь (г/пДубровиця) і р.Льва (г/пОсницьк); 28 серпня вночі на р.Льва (г/пОсницьк),  р.Горинь (г/пДеражно, Дубровиця), р.Случ (г/пСарни), р.Стир (г/пМлинок).

Однак водність річок залишається низькою  і становить 44-64% норми, водність Случа (г/пСарни) наближається до критеріїв маловоддя – 24% норми, водність Льви (г/пОсницьк) зберігається аномально низькою –  12% норми.

Загалом (крім Горині) вона продовжує знижуватись: у порівнянні з минулим місяцем на річках Стир (г/пМлинок) та Случ (г/пСарни)  зменшилась на 14-36%, на Горині збільшилась на 4-29%, та Льві залишилась без змін.

Впродовж місяця на окремих ділянках річок спостерігалося заростання русла – у створі гідропосту Корнин (р.Устя) рослинність по перерізу потоку.