ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНІ УМОВИ У СЕРПНІ 2020 РОКУ НА ТЕРИТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У серпні спостерігалась досить контрастна погода, коли сухі жаркі періоди  змінювались прохолодними, з дощами. Початок місяця був прохолодним, а останні дні – аномально жаркими, з середньодобовою температурою на 9º вищою норми, в решту періоду вона коливалася в межах 4-5º відносно норми.

Максимум температури відмічався вдень 30 серпня і сягав 32-33º, на АМСЦ Рівне перекривши добовий історичний максимум. Мінімум температури повітря становив 7-8º, 2 серпня на АМСЦ Рівне перекривши добовий історичний мінімум.

Середня за місяць температура повітря була на 2º вище середніх значень за багаторіччя.

У серпні опади по області розподілились нерівномірно як в часі, так і по території: на півночі їх випало більше норми –131%, в центрі близько до норми – 96%, на півдні значно менше норми – 56% від середніх значень за багаторіччя. Перша половина місяця була практично сухою, найбільша їх кількість припала на третю декаду.

Днів з опадами ≥0,1мм було 7-9 (норма 11-12).

Спостерігалося 6-8 днів з грозою (норма 5-6), 3-4 дні з туманом (норма 2-3) та 1-3 дні з вітром ≥15м/с   (норма 1).  Максимальна швидкість вітру в поривах становила  18-22м/с.

Надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека на території області спостерігалась 1 та 3-5 серпня на півночі, 6-7 серпня на більшій частині, 8-18 серпня на всій території,  19-23 серпня на півдні.

У серпні на річках області спостерігався режим літньої межені: переважав спад рівнів води (у створах гідропостів вони знизились, порівняно з початком місяця,  на 0,1-0,4м), з незначними коливаннями під час дощів. 

Отже, середня водність річок у серпні, у порівнянні з попереднім місяцем, зменшилася у 1,8-2,1 разу, водність Льви (г/пОсницьк) та Случа (г/пСарни) – у 2,9 та 4,4 разу відповідно, і становила 24-50% норми, у створі г/пСарни (р.Случ) знову наблизившись до критеріїв маловоддя.

Впродовж місяця на окремих ділянках річок спостерігалося заростання русла – у створі гідропосту Корнин (р.Устя) рослинність по перерізу потоку.

За даними гідропостів опадів випало: більше норми на водозборах Льви (г/пОсницьк) та Случа (г/пСарни) –1,3 місячної норми, близько норми на Стиру (г/пМлинок), на водозборах решти річок менше норми –  0,6-0,7 місячної норми.