Зараз у житті головне — виконувати чотири простих правила: висипатися, частіше гуляти на вулиці, правильно харчуватися і, нарешті, всі зайві думки викинути з голови.
Медики взагалі вважають, що сезонна депресія — це вигадка рекламістів. Насправді ми відчуваємо апатію, тому що нам не вистачає світла і вітамінів.
Все живе на планеті, і людина в тому числі, чутливі до сонячного світла. Коли ультрафіолет у дефіциті, а в наших широтах таке найчастіше вкінці зими, організм перестає продукувати вітамін D3. Та й реш-ти вітамінів нам вже не вистачає, тому що за час зберігання яблука, капуста, морква, всі заморські фрукти вже розтратили більше половини корисних властивостей. Підсумок очевидний — втома, млявість, поганий настрій або, навпаки, підвищена дратівливість. Що стосується останнього, лікарі рекомендують попити заспокійливі засоби на рослинній основі. Пам’ятайте, через переживання страждає серце.
Тим часом західні психологи вважають, що сумувати взимку навіть корисно: це можна вважати «перезавантаженням» для нашого організму. Сонливість вранці, млявість і «психічний анабіоз» — зовсім не ознаки хвороби, а підсвідоме прагнення до заощадження енергії довгою зимою. Переживання хандри нерідко приводить до розуміння, що в житті треба щось змінювати. Загалом, при розумному підході з депресії можна вискочити оновленим і повним нових ідей і планів на майбутнє.
Чим зажувати невеселі думки?Сто разів доведено, що смачна їжа — найкращий антидепресант. Тому дайте волю своїй кулінарній фантазії. А допоможуть нам продукти, стимулятори гормону задоволення. Це — фрукти в широкому асортименті. Зверніть увагу на цитрусові — вони багаті «серцевим» мікроелементом — калієм і вітаміном С. Їжте побільше квашеної капусти з журавлиною, пийте відвар плодів шипшини. Це не тільки підніме настрій, але й зміцнить імунітет. Сонливість проженуть яловича печінка, гречана крупа, курага і стигла хурма. Не відмовляйте собі в десертах. Хочете морозиво? З’їжте не роздумуючи! Вашому організму видніше, що йому необхідно. Не забувайте про шоколад і банани — невичерпне джерело ендорфінів. А ще враховуйте, що життєві сили активізують гриби, морепродукти, овочі, прянощі, горіхи і зелень. Обов’язково додавайте в салати свіжу зелену цибулю, кріп, петрушку.
http://nmc-rivne.ucoz.ua/publ/metodichnij_kabinet/zimova_khandra_chi_per...