Де у Рівному найчистіше повітря

Фахівці обласного центру з гідрометеорології показали кореспонденту ERVE.UA, як і де у Рівному відбираються проби повітря та розповіли, де повітря найгірше, а де поки що найкраще. 

Міні-лабораторій, які контролюють якість повітря, у Рівному три. Більшість людей проходять поруч із ними, але навіть не здогадуються про їх існування. Одна із таких лабораторій стоїть в районі залізничного вокзалу на вулиці Небесної сотні, друга – неподалік луцького кільця, і третя – біля банка «Львів» поруч із автостанцією «Чайка».
Постом на «Чайці» опікується Ганна Даниленко. Жінка цим займається майже щодня уже 11 років, крім вихідних і святкових днів. 
- Тут багато чого залежить саме від мене, наскільки правильно я усе виставлю і виконаю всі маніпуляції. Вручну я відбираю проби о 7-й ранку 1 в 19-й годині, автоматика спрацьовує о 13-й і о 1-й ночі, - розповіла пані Ганна. 
Усі проби потрапляють в лабораторію. Тут із них витягують, як кажуть, усе, що можна. 
Результат записується у журнал і на основі цих даних згодом складається загальна картинка. 
- В нас щомісяця робиться більше 2-х тисяч аналізів, щоб зрозуміти, чим ми дихаємо. Визначаємо ми десяток інгредієнтів, серед них фенол, формальдегід, фтористий водень, хлористий водень, сірководень. Також робимо проби на важкі метали, які викидає транспорт. Тільки саме ці аналізи роблять у центральній лабораторії Києва. 
Кожен інгредієнт сам по собі у малій концентрації на людський організм не принесе великої шкоди. Але коли постійно дихає, а концентрація велика – то шкода буде, в кожного різна: хворіють органи дихання, може викликати головний біль і нудоту. Останнім часом в Україні тенденція, що чимало підприємств не працюють. Таким чином повітря у Рівному, якщо рівняти з минулими роками, стало значно чистіше. 
Якщо порівняти квітень, який ми проаналізували, то найбрудніше повітря в районі перехрестя Гагаріна-Грушевського-Богоявленської (колишня Черняка), де стоїть спостережний пункт. Найчистіше – в районі залізничного вокзалу. На Ювілейному,- а в районі луцького кільця є теж пункт, - така золота серединка. Перевищень значних в квітні не зафіксовано ніде. Є незначні гранично допустиму перевищення, переважно це фенол і фтористий водень. Найбільшим джерелом забруднення є автомобілі. Пік викидів, як показують аналізи, приходиться на 13.00 і на 19.00, - розповіла зав сектору забруднення атмосферного повітря Олена Козаченко.