Цікаві факти про Ніагарський водоспад

Цікаві факти про Ніагарський водоспад

 

  

Цікаві факти про Ніагарський водоспадНіагарський водоспад ( Niagara Falls )- ряд масивних водоспадів, розташованих на річці Ніагара - здавна славиться міццю і чарівністю. Назва « Ніагара » пішла від ірокезького слова « Onguiaahra », що в перекладі означає «грім води». Пропонуємо вашій увазі деякі цікаві відомості про Ніагарський водоспад.

Ніагарський водоспад утворився внаслідок відступу льодовиків в кінці Вісконсинського заледеніння, коли води з недавно сформованих Великих озер разом прорізали доріжку через Ніагарський Розлом в дорозі до Атлантичного океану.

Ніагарські водоспади не найвищі у світі, але вони відрізняються великою шириною. Їх ширина становить 1060 футів ( 323 м), а висота - 176 футів ( 53 метри). Слід зазначити, що Ніагарський водоспад- один з найпотужніших водоспадів у Північній Америці.

Ніагарський водоспад розташований на міжнародному кордоні між канадською провінцією Онтаріо і американським штатом Нью-Йорк.

 

Цікаві факти про Ніагарський водоспадНіагарський водоспад включає дві головних частини, які розділені козячим островом ( Goat Island ). Ці дві частини називаються водоспад Підкова ( Horseshoe Falls ), розташований на канадській стороні і Американський Водоспад ( American Falls ), що лежить на боці Сполучених Штатів. Третя, найменша частина - водоспад Фата ( Bridal Veil Falls )- також розташована на американській стороні і відділена від головних водоспадів Островом Місяця ( Luna Island ).

Одна з найстаріших і відомих туристичних визначних пам'яток Ніагарського водоспаду - човновий круїз на кораблі під назвою «Діва Туману » (« Maid of the Mist » ), який названий на честь давньоіндійського міфічного персонажа Ongiara.

Ніагарський водоспад довгий час вважався потенційним джерелом енергії. Одна з найперших спроб використовувати його як джерело енергії була зроблена в 1759 році. Саме в 1759 році Даніел Джонкерс ( Daniel Joncairs ) побудував маленький канал вище рівня водоспадів для подачі енергії до своєї тартаку.

Пізніше, в 1805 році, Аугустас і Пітер Портер ( Augustus і Peter Porter ) викупили це місце, включаючи Американський водоспад, у адміністрації штату Нью -Йорк. Вони розширили початковий канал, щоб забезпечити гідроенергією свої підприємства - млин і шкіряний завод.

У 1853 році була утворена компанія Ніагарська Гідроенергетіческаяі Добувна Компанія ( Niagara Falls Hydraulic Power and Mining Company ), яка отримала дозвіл на будівництво каналів для виробництва енергії. У 1881 році ця компанія під управлінням Джекоба Шелькопф ( Jacob Schoellkopf ) виробила постійний струм, достатній для освітлення обох водоспадів і довколишнього селища.

Фактом є те, що спочатку Ніагарський водоспад знаходився в районі сучасного міста Куінстон ( Queenston ) в провінції Онтаріо і міста Льюістон в штаті Нью-Йорк. Однак внаслідок ерозії його гребеня водоспади відступили на кілька кілометрів на південь.

Протягом історії люди неодноразово намагалися підкорити Ніагарський водоспад. У жовтні 1829 Сем Пач ( Sam Patch ) зістрибнув з високої вежі в ущелині під водоспадом і став першою відомою людиною, яка пережила це падіння. Дана традиція була продовжена відчайдушними сміливцями, частина з яких успішно підкорила водоспад, а деяким, на жаль, довелося попрощатися з життям.

У 2008 році Ніагарський водоспад відвідали близько 20 мільйонів туристів. В 2009 році це число перевищило 28 мільйонів. І так з кодним роком все більше..

 

.Цікаво знати