Чому варто довіряти Рівненським синоптикам

Безліч людей вмикають радіо, телевізор або на просторах інтернету шукають інформацію про те,  якою буде погода завтра чи найближчим часом. Взяти з собою парасольку чи вдягнутися тепліше, спланувати відпочинок або роботу на присадибній ділянці.

Погода є і буде улюбленою темою будь-якої бесіди.Але  хотілося б сказати, що не всі прогнози складаються синоптиками і довіряти погодним віджетам на своїх гаджетах не варто.За цим стоїть лише сучасна техніка. 

 Прогноз погоди - це кінцевий результат роботи синоптика. Аби спрогнозувати погоду, перш за все потрібно знати, що відбувається в атмосфері в даний момент. Для  цього синоптик використовує дані радіозондування атмосфери, радіолокаційні та супутникові дані, а також дані наземних спостережень метеорологічних станцій.

          Дані гідрометеорологічних спостережень – це «сировина» або вихідний матеріал для розрахунку прогнозу погоди.  Щоб підготувати прогноз на добу ( кілька днів) потрібно мати дані про фактичну погоду  Європи та Азії , а для прогнозу на тиждень і більше, важливо мати інформацію про погоду на всій земній кулі.

 Донедавна синоптик використовував переважно синоптичний метод прогнозу погоди на основі синоптичних карт. З появою компютерів прогноз погоди в основному базується на результатах числових моделей,  в основу яких закладено фізичні та математичні рівняння, що описують еволюцію атмосфери, тобто розраховують температуру, вологість, вітер, тиск,та інші параметри на різних висотах в різних куточках земної кулі.

Але для точного прогнозу погоди цього не достатньо. Потрібен досвід та врахування місцевих факторів (фізико-географічних особливостей району). Отже, саме тут головна роль належить синоптику.

Синоптики Рівненського обласного центру з гідрометеорології є висококваліфікованими спеціалістами. Всі спеціалісти мають вищу освіту, досвід роботи не менше 20 років.

Кожні 5 років синоптики проходять курси підвищення кваліфікації у Одеському Державному екологічному університеті  та кожні 2-3 роки зовнішню та внутрішню оцінку компетентності персоналу.

Ми часто чуємо про прогнози врожайності, росту середньої зарплати, курсу долара. Якщо вони не збуваються, то ніхто не ображається на експертів, а до синоптиків відносяться вкрай вимогливо. Прогноз погоди - це те, що може статися в атмосфері ( ймовірність того чи іншого явища погоди). Ще не існує досконалої моделі, яка б ідеально описувала стан атмосфери, а те що ми бачимо на різного роду сайтах, це є математичні  розрахунки  закладені в різні моделі прогнозування

       Середня справджуваність прогнозів погоди складає: від 90- до 95 відсотків.

     Відсотків справджуваності прогнозів погоди  за математичними розрахунками, які є на різноманітних сайтах, не має.

       Оскільки кожний день ці прогнози на конкретну дату різні , зранку може бути один прогноз, а ввечері на ту саму дату зовсім протилежний.

Синоптики Рівненського обласного центру з гідрометеорології при написані прогнозу враховується досвід синоптика, сучасні прилади, методи та методики розрахунку, місце розташування, фізико-географічні особливості нашого регіону, що є важливим при прогнозуванні тих чи інших явищ погоди на території Рівненської області

Одже, точність справджуваності прогнозів Рівненських синоптиків є вищою від моделі математичних розрахунків прогнозування погоди

З прогнозами рівненських синоптиків Ви можете ознайомитись на сайті

 Рівненського обласного центру з гідрометеорології, сайті Авіаметеорологічної станції Рівне та нашій сторінці в  соціальній мережі

Facebook «https://www.facebook.com/RivnenskuiGidrometcenter»