Чому на пожежному щитку відро конусоподібне?

Звичай робити пожежні відра конічними пішов з флоту.

Під час пожежі треба швидко опустити відро прив'язане до кінця канату за борт і набрати води. Якщо дно у відра буде плоским воно не відразу потоне. Згадайте як іноді важко набрати води з глибокої криниці. Воно вперто не хоче тонути. З конічним дном цього не відбувається.«Таке відро не можна поставити на землю, щоб відпочити. А значить, робота не зупиниться ні на секунду ».

Можливо, і в цих поясненнях є частка істини.Але все-таки пожежні відра роблять у вигляді конусів з інших причин. Справа в тому, що такими відрами зручніше черпати пісок з пожежного ящика (адже вогонь гасять не тільки водою, але і піском). Щоб зачерпнути пісок, треба взятися однією рукою за рукоятку відра, а іншою - за його дно. З плоского днища звичайного відра рука в громіздкій пожежній рукавиці зісковзує. Набагато зручніше триматися за кінець конуса.

До того ж конусоподібне відро легше занурювати в пожежну бочку з водою і виймати з неї вже наповненим.Крім того, взимку вода в бочці може перетворитись на лід. Вершиною конуса пробити його легше.Пожежні також стверджують, що з відра-конуса воду можна виплеснути далі і точніше, ніж зі звичайного.