Атмосферне повітря. м. Рівне у жовтні 2019

Комплексною лабораторією спостережень за станом НПС Рівненський обласний центр з гідрометеорології проведено спостереження за забрудненням атмосферного повітря в жовтні місяці 2019 року по 10 забруднювальних інгредієнтах. Відібрано і проаналізовано 1 925 проб повітря.

Рівень забруднення атмосферного повітря у жовтні місяці 2019 року є підвищеним (індекс забруднення атмосферного повітря – 8,7).
Негативний вплив на забруднення атмосферного повітря, і в цілому на довкілля мають: полігон твердих побутових відходів, спалювання стерні, сухої трави, пластику, поліетилену, автомобільних шин тощо. Треба відмітити, що інтенсивність повітря дуже залежить від погодних умов: висока температура повітря, висока вологість, наявність туманів, відсутність чи наявність вітру, кількість і інтенсивність опадів.
В жовтні 2019 року спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій по 4 інгредієнтах (сірководень, фтористий водень, хлористий водень та формальдегід).
Наприклад:
- сірководень – зафіксовано 15 випадків;
- фтористий водень – зафіксовано 16 випадків;
- хлористий водень – зафіксовано1 випадок;
- формальдегід – зафіксовано 1 випадок.
По інших забруднювальних інгредієнтах (пил, діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, фенол, аміак) перевищень не спостерігалось.

При порівнянні з минулим місяцем (вересень 2019 р.) особливих змін у забрудненні атмосферного повітря не спостерігається.
Кислотність атмосферних опадів була в межах норми.