На території Рівненської області 2 березня відмічено відновлення вегетації озимих сільськогосподарських культур, що на 3 дні та 3 тижні раніше відносно минулорічних та середніх багаторічних строків відповідно. Посіви озимої пшениці та озимого жита відновили вегетацію у фазі розвитку «3-й листок», озимий ріпак – «1-й справжній листок».
За результатами весняного обстеження отримали, що пошкоджень рослин озимих зернових культур внаслідок небезпечних та несприятливих погодних умов зимового періоду не виявлено
Відрощування гілок плодових дерев (вишня, яблуня та груша) показало, що пошкоджень деревини та бруньок несприятливими метеорологічними явищами не зафіксовано.
Вологозабезпечення ґрунтового покриву Рівненської області протягом місяця відзначалося нерівномірністю як у просторі, так і в часі. На час відновлення вегетації запаси продуктивної вологи були на рівні «достатні»-«оптимальні» і коливалися в межах 26-45мм, в метровому шарі – «задовільні»-«оптимальні» (109-204мм). За відсутності ефективних атмосферних опадів, на кінець місяця запаси продуктивної вологи зменшилися до «недостатніх»-«достатніх» показників в орному шарі ґрунту (20-37мм), в метровому – зменшилися до показників 98-177мм і згідно якісної оцінки залишилися на рівні «задовільні»-«оптимальні». Відносно минулорічних та середніх багаторічних значень запаси продуктивної вологи на кінець місяця практично по всій території області виявилися меншими на 11-33%.
Починаючи з другої половини березня на території Рівненської області протягом 6-11 днів спостерігалося зниження відносної вологості повітря в денні години до критичного значення 30% і нижче.
Протягом місяця відбулися наступні зміни у фенологічному розвитку сільськогосподарських культур та дерев. Озимина досягла фази розвитку «кущіння». Озимий ріпак розвивався у фазі «1-й справжній листок». Було посіяно ярий ячмінь. У люцерни тривало «весняне відростання». У плодових дерев (яблуня, вишня, груша) відмічалось «набухання бруньок». У берези та клена було відмічено «початок руху соку».
Березень відзначився нестійкими агрометеорологічними умовами, які переважно оцінювалися як задовільні для відновлення вегетації, росту та розвитку сільськогосподарських культур і плодових дерев, а також для проведення польових сільськогосподарських робіт. В ті дні, коли відмічалося утворення тимчасового снігового покриву та промерзання ґрунту, за рахунок денних температур все ж тривала вегетація сільськогосподарських культур. Заморозки, що відмічалися в останні дні місяця, становили загрозу брунькам плодових дерев, оскільки існувала висока ймовірність їх пошкодження.
Сектор агрометеорології Рівненського ЦГМ