Протягом вересня на більшій частині території Рівненської області продовжував зберігатися низький рівень вологозабезпечення орного шару ґрунту, внаслідок чого агрометеорологічні умови для посіву озимини під урожай 2020 року та проростання зерна характеризувалися як малосприятливі. Лише на півдні області запаси продуктивної вологи оцінювалися як достатні, а умови для посіву озимини – задовільні. Однак погодні умови місяця сприяли достиганню врожаю пізніх сільськогосподарських культур та плодових дерев, а також здійснювати сільськогосподарські польові роботи по його збиранню (за винятком днів із помірними та значними опадами).
Запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту на тих ділянках, на яких планується посів озимини під урожай 2020 року, протягом місяця коливалися в межах 9-15 мм (незадовільні-недостатні) на півночі, 3-7 мм (критично низькі-незадовільні) в центрі та 19-29 мм (недостатні-достатні) на півдні області. Найгірша ситуація склалася в центральних районах області, оскільки критично низький рівень вологозабезпечення не сприяв проростанню насіння. Загалом запаси продуктивної вологи протягом вересня були в 2-6 разів меншими (на півдні – більшими в 2 рази) відносно минулорічних та в 2-11 разів меншими відносно середніх багаторічних значень.
Низький рівень вологозабезпечення ґрунту призвів до затримки посіву озимини, внаслідок чого посів буде здійснений в пізні строки. Це, в свою чергу, призведе до входження рослин у зиму у ранніх фазах розвитку з недостатньо розвиненою кореневою системою та з недостатнім запасом поживних речовин, що негативно буде впливати на рівень їх зимостійкості.
Сектор агрометеорології Рівненського ЦГМ